Сучасні медичні бібліотеки: повний перелік та послуги для кожного медпрацівника

Стаття в подарунок від системи «Експертус Медзаклад»
Медичні бібліотеки не просто надають доступ до інформації у галузі медицини та суміжних наук, вони дають змогу лікарю постійно самовдосконалюватися, успішно пройти атестацію і залишатися цінним спеціалістом на ринку праці. Головне — знати, якими інструментами користуватися. Про це — читайте у статті.
Зміст статті:
Сучасні медичні бібліотеки: повний перелік та послуги для кожного медпрацівника Національна наукова медична бібліотека України Вінницька обласна наукова медична бібліотека Бібліотека Вінницького національного медичного університету імені М. І. Пирогова Дніпропетровська обласна науково-медична бібліотека Житомирська обласна наукова медична бібліотека Запорізька обласна наукова медична бібліотека Наукова бібліотека Запорізького державного медичного університету Бібліотека Івано-Франківського національного медичного університету Кіровоградська обласна наукова медична бібліотека Львівська обласна наукова медична бібліотека Бібліотека Одеського національного медичного університету Полтавська обласна наукова медична бібліотека Рівненська обласна наукова медична бібліотека Сумська обласна наукова медична бібліотека Бібліотека Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського Наукова бібліотека Національного фармацевтичного університету Бібліотека Української медичної стоматологічної академії Херсонська обласна наукова медична бібліотека Хмельницька обласна наукова медична бібліотека Закарпатська обласна наукова медична бібліотека імені Ф. Потушняка Бібліотека Буковинського державного медичного університету

Сучасні бібліотеки пропонують набагато більше послуг, ніж просто можливість взяти книгу чи журнал в абонементі. Багато з них мають власний сайт, на якому є електронний каталог, можна замовити потрібну літературу та ще багато корисного. Тому далі розглянемо, які саме послуги пропонують сучасні медичні бібліотеки України.

У Додатку наведено перелік послуг медичних бібліотек України, якими ви можете скористатись на їхніх сайтах.

Вам стане у пригоді каталог медичних сайтів України «УКРМЕД» — ukrmed.org.ua, де зібрані українські сторінки медичної тематики. Зокрема, ви знайдете путівник «Швидка допомога» (dopomoha.kiev.ua).

Послуги на сайтах медичних бібліотек

Сучасні медичні бібліотеки: повний перелік та послуги для кожного медпрацівника

Скачати

Національна наукова медична бібліотека України

Книжкова база Національної наукової медичної бібліотеки України нині є однією з найбільших у Європі — понад 1,5 мільйони видань медико-біологічного спрямування, з-поміж яких є рідкісні та цінні видання. У режимі онлайн бібліотека забезпечує доступ до близько 2000 повнотекстових електронних журналів.

У бібліотеці є три фонди: основний, спеціалізований та депозитарний. Вони представлені через електронний та карткові каталоги. Ті, хто зареєструвався у бібліотеці, можуть отримати літературу з її фондів через загальний та спеціалізовані читальні зали, а також абонемент.

Якщо ви не знайшли у фондах бібліотеки потрібного видання, зверніться по допомогу до фахівців інформаційного довідково-консультаційного центру. Вони підкажуть, до якої бібліотеки або інформаційної установи вам звернутися.

У бібліотеці можуть зареєструватися юридичні та фізичні особи, громадяни України, іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах. Реєстрація та перереєстрація в базі користувачів, виготовлення читацького квитка є безкоштовними.

Користувачів бібліотеки реєструють на реєстраційно-довідковому пункті та видають читацький квиток: постійний, студентський або тимчасовий. На початку кожного року проводять перереєстрацію користувачів, які мають постійні та студентські читацькі квитки. Тимчасові читацькі квитки не перереєстровують. Щоб отримати постійний читацький квиток, необхідно подати такі документи:

  • паспорт (з реєстрацією);
  • довідку з місця роботи (за наявності реєстрації в м. Київ та диплома лікаря);
  • документи про вищу або середню освіту (за наявності);
  • диплом про вчений ступінь (за наявності);
  • дві фотокартки розміром 3×4.

На сайті бібліотеки library.gov.ua можна переглядати віртуальні виставки, на яких систематично публікують актуальні видання з різних галузей медицини, та нові надходження. Зареєстровані користувачі мають змогу поставити запитання працівникам бібліотеки у розділі «Чат з бібліотекарем», а в розділі «Е-каталог» — перевірити, чи є у фондах бібліотеки потрібна література.

На сайті library.gov.ua ви можете замовити цифрову копію статті, фрагмента чи розділу видань (у тому числі електронних) з колекції бібліотеки. Така послуга є платною. Замовлені матеріали після оплати надсилають на електронну пошту.

Сучасні медичні бібліотеки: повний перелік та послуги для кожного медпрацівникаЧитайте: "Реформа сільської медицини: чого чекати згідно з новим законопроектом"

Вінницька обласна наукова медична бібліотека

На сьогодні фонд Вінницької обласної наукової медичної бібліотеки нараховує близько 140 тисяч видань з усіх галузей медицини та суміжних наук: біології, біофізики, біохімії, генетики, екології, радіології, фізіології, психології тощо.

На сайті бібліотеки vinmedlib.org.ua є електронний каталог, у якому можна знайти потрібне видання за: прізвищем автора, назвою видання, предметними рубриками, ключовими словами, роком видання та іншими ознаками.

Бібліотека надає читачам, які зареєструвалися в електронному каталозі, доступ до бази книг з повними текстами. Для авторизації необхідно ввести прізвище (російською мовою) та пароль (реєстраційний номер читача), який читач отримуєте у бібліотеці під час запису чи перереєстрації. Дізнатися свій реєстраційний номер можна в абонементному відділі бібліотеки.

Бібліотека видає інформаційні листи про нововведення у сфері охорони здоров’я, у яких зазначають усі публікації про нові медичні технології, що надійшли до фонду бібліотеки у найближчому півріччі. Такі інформаційні листи також можна знайти на сайті бібліотеки у розділі «Наші видання».

З 2009 року відділ інформації бібліотеки виїжджає у районні лікарні Вінницької області з пересувною добіркою літератури. Так лікарі мають змогу ознайомитися з медичними літературними новинками та замовити електронні копії статей з профільних журналів.

Сучасні медичні бібліотеки: повний перелік та послуги для кожного медпрацівникаЧитайте: "Дезинфекция и стерилизация инструментов в стоматологии — основные требования"

Бібліотека Вінницького національного медичного університету імені М. І. Пирогова

Нині загальний обсяг записів електронного каталогу бібліотеки становить понад 400 тисяч одиниць. Усі бази даних поповнюють повнотекстовими виданнями (монографіями, авторефератами, статтями), анотаціями та змістом із дотриманням авторського права.

Електронний каталог бібліотеки доступний і для відвідувачів сайту бібліотеки library.vnmu.edu.ua. Зі своєї сторінки користувач отримує доступ до повнотекстових документів.

З 2004 року бібліотека є членом Міжрегіональної корпоративної системи медичних бібліотек.

Дніпропетровська обласна науково-медична бібліотека

На початку 2017 року фонд Дніпропетровської обласної науково-медичної бібліотеки нараховував 206717 видань. До своїх фондів бібліотека надає читачам дистанційний доступ. У бібліотеці діє сім баз даних.

На сайті бібліотеки medlib.dp.gov.ua можна ознайомитися з такими онлайн-послугами:

  • бібліографічна довідка;
  • електронна доставка документів;
  • попереднє замовлення книг;
  • тематичне інформування;
  • заочний абонемент.

Заочний абонемент дає можливість читачам замовити будь-який документ з фонду бібліотеки та отримати інформацію безпосередньо за місцем роботи. Так, ви можете дистанційно займатися самоосвітою: наприклад, переглядати відеоматеріали та виконувати тести.

Використовувати заочний абонемент мають право лише медичні працівники лікувальних закладів, які уклали договір з бібліотекою на інформаційне обслуговування.

Сучасні медичні бібліотеки: повний перелік та послуги для кожного медпрацівникаЧитайте: "Контроль качества стерилизации: методы, основные положения"

Житомирська обласна наукова медична бібліотека

Фонди Житомирської обласної науково-медичної бібліотеки систематично поповнюють краєзнавчими документами, науковими працями лікарів, документами з історії закладів охорони здоров’я регіону. Також бібліотека містить видання соціокультурної діяльності медичної спільноти — збірки власних творів.

Бібліотека надає такі послуги:

  • запис та щорічна перереєстрація читачів;
  • доступ до інформаційних ресурсів бібліотеки;
  • консультаційна допомога в пошуку джерел інформації;
  • надання книг та періодичних видань у читальному залі;
  • надання книг та періодичних видань для опрацювання їх поза бібліотекою через абонемент відділу обслуговування.

Детальніше з переліком послуг можна ознайомитися на сайті бібліотеки medbib.zt.ua.

Сучасні медичні бібліотеки: повний перелік та послуги для кожного медпрацівникаЧитайте: "Дезінфекція рук медичного працівника під час догляду за пацієнтами"

Запорізька обласна наукова медична бібліотека

На сьогодні фонд Запорізької обласної наукової медичної бібліотеки становить близько 26 тисяч видань. На сайті zsmublog.blogspot.com зазначено, що читачі бібліотеки можуть скористатися:

  • великим фондом наукової, навчальної та довідкової літератури;
  • медичними журналами;
  • електронними версіями книг;
  • дистанційним обслуговуванням;
  • тематичними бібліографічними списками;
  • електронним каталогом.

Також у бібліотеці можна присвоїти шифр УДК для свого видання.

Сучасні медичні бібліотеки: повний перелік та послуги для кожного медпрацівникаЧитайте: "Кримінальна відповідальність медичних працівників"

Наукова бібліотека Запорізького державного медичного університету

Фонд бібліотеки налічує 555 тисяч примірників навчальної, наукової, художньої, довідкової літератури, авторефератів, дисертацій тощо. Щороку бібліотека отримує понад 260 періодичних видань.

Також у фонді бібліотеки є електронні видання на оптичних компакт-дисках та електронна бібліотека кафедральних ресурсів, розроблених професорсько-викладацьким складом Запорізького державного медичного університету.

Нині до послуг користувачів — чотири абонементи та п’ять читальних залів. З 2007 року у бібліотеці діє комп’ютерна читальна зала. 2013 року бібліотека стала членом Міжнародної Асоціації користувачів та розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій.

Бібліотека веде блог zsmublog.blogspot.com, де користувачі можуть отримати доступ до електронного каталогу, дізнатися про заходи, які проводять у бібліотеці, та подивитися нові надходження літератури, електронних видань тощо.

Сучасні медичні бібліотеки: повний перелік та послуги для кожного медпрацівникаЧитайте: "Отказ от медицинского вмешательства и лечение пациентов без их согласия: как оформить"

Бібліотека Івано-Франківського національного медичного університету

Електронний каталог бібліотеки створений на основі автоматизованої бібліотечно-інформаційної системи. До бази даних електронного каталогу введені всі нові надходження літератури з 2009 року. У ньому можна здійснювати пошук за всіма елементами бібліографічного опису документа, ключовими словами, авторами, предметними рубриками, шифром (УДК, ББК), вихідними даними.

У читальному залі бібліотеки діє відділ іноземної літератури англійською, німецькою і французькою мовами.

Аби ознайомитися з електронним каталогом бібліотеки на сайті Івано-Франківського національного медичного університету ifnmu.edu.ua потрібно перейти у розділ «Бібліотека». Там вказано, що електронний католог бібліотеки містить такі бази даних:

  • «Праці науковців ІФНМУ» — пошук праць викладачів Івано-Франківського національного медичного університету;
  • «Дисертації» — пошук докторських та кандидатських дисертацій, що були захищені в університеті;
  • «Магістерські роботи» — пошук робіт, що були захищені в університеті;
  • «Автореферати» — пошук авторефератів, які отримала бібліотека;
  • «Періодичні видання, журнали» — перелік періодичних видань, які передплачує бібліотека (назви, номери);
  • «Електронна картотека статей» — пошук статей із журналів, які передплачує бібліотека.

Сучасні медичні бібліотеки: повний перелік та послуги для кожного медпрацівникаЧитайте: "Внутримышечные инъекции: алгоритм постановки и основные рекомендации для медсестры"

Кіровоградська обласна наукова медична бібліотека

На балансі бібліотеки є майже 300 тисяч видань. Значну частину фонду становить періодика від 1964 року. Щороку бібліотека передплачує близько 70 періодичних видань. Раритетний фонд бібліотеки становить 250 примірників.

У бібліотеці є довідково-пошуковий апарат, що налічує 930 тисяч джерел інформації. Шукати видання можна за предметним, зведеним, систематичним та алфавітним каталогами. Також створені тематичні та краєзнавчі картотеки.

На сайті бібліотека medlib.kr.ua можна скористатися послугою віртуальної довідки — безкоштовно надає довідково-бібліографічні послуги віддаленим користувачам.

Львівська обласна наукова медична бібліотека

Львівська обласна наукова медична бібліотека налічує більше 200 тисяч примірників книг, має кількатисячний журнальний фонд, фонд іноземної літератури, відділ депозитарної літератури. У сховищі зберігають журнали з 1930 року.

Довідково-пошуковий апарат бібліотеки складається з системи каталогів і картотек. Звертайтеся особисто та на lvonmb.narod.ru по допомогу до бібліографів-консультантів бібліотеки, якщо вам потрібно:

  • скласти картотеку (список) вітчизняної чи зарубіжної літератури з певної теми;
  • знайти книгу, статтю, матеріал з’їзду тощо, які є у фондах бібліотеки.

Наукова бібліотека Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького

Багатогалузевий фонд бібліотеки на сьогодні нараховує 582 297 тисяч примірників, у тому числі навчальної, наукової і художньої літератури державною та іноземними мовами.

У бібліотеці є абонемент англомовної літератури та діє читальна зала для іноземних студентів. Так, навіть інтерфейс сайту бібліотеки medlib.lviv.pro двомовний: українською та англійською мовою..

Наукова бібліотека є членом Української бібліотечної асоціації, Arbeitsgemeinschaft für Medizinisches Bibliothekswesen, Arbeitsgemeinschaft der Bibliotheken und Dokumentationsstellen der Ost-, Ostmittel- und Südosteuropaforschung (ABDOS) та партнером ГО «Форуму книговидавців».

Читачам надано вільний доступ до баз даних ВОЗ — HІNARI, яка дає можливість знайти необхідні матеріали, повнотекстові статті більш як з 2000 фахових закордонних журналів, книг, компендіумів, баз даних. Зокрема, доступні видання видавництв Blackwell, Elsevier Science, the Harcourt Worldwide STM Group, Wolters Kluwer International Health and Science, Springer Verlag, John Wiley.

Сучасні медичні бібліотеки: повний перелік та послуги для кожного медпрацівникаЧитайте: "Принципи надання невідкладної допомоги при анафілактичному шоці"

Бібліотека Одеського національного медичного університету

Фонд бібліотеки налічує понад 830 тисяч документів різними мовами: дисертації, монографії, збірники наукових праць, атласи, довідкова література, підручники та навчально-методичні посібники, періодичні медико-біологічні видання. Частка сучасного фонду бібліотеки — 4000 електронних видань.

Бібліотека обслуговує читачів на науковому, студентському та художньому абонементах. До послуг користувачів читальні зали з мережею Wi-Fi. Також бібліотека є членом Корпоративної системи медичних бібліотек України.

У бібліотеці діють організовані тріал-доступи до міжнародних видавництв та баз даних, серед яких Springer, EBSCO, BioOne та інші. З 2015 року для всіх користувачів університетської мережі надали доступ до одного зі світових зібрань біомедичної літератури — Hinari.

На базі бібліотеки створено:

  • цифровий репозиторій;
  • блог бібліотеки з детальним переліком послуг та ресурсів, які у ній надають — libblog.odmu.edu.ua;
  • електронний каталог на базі автоматизованої бібліотечно-інформаційної системи;
  • електронна студентська бібліотека.

Детальніше з переліком послуг можна ознайомитися на сайті бібліотеки library.odmu.edu.ua.

Сучасні медичні бібліотеки: повний перелік та послуги для кожного медпрацівникаЧитайте: "Манипуляционный кабинет: организация работы и оснащение"

Полтавська обласна наукова медична бібліотека

Полтавська обласна наукова медична бібліотека складається з таких відділів:

  • наукової обробки та комплектування літератури;
  • наукової медичної інформації з електронними каталогами (книг, періодичних видань, краєзнавства);
  • обслуговування читачів.

На сайті onmb.pl.ua вказано, що фонд бібліотеки містить близько 160 тисяч примірників. Щороку до нього надходить близько 1,5 тисяч видань. Це дисертації, підручники і навчальні посібники, наукові видання вітчизняних та зарубіжних авторів, періодичні та інформаційні видання, офіційні видання тощо. У бібліотеці є видання XIX століття.

Сучасні медичні бібліотеки: повний перелік та послуги для кожного медпрацівникаЧитайте: "Форма № 20: бланк звіту лікувально-профілактичного закладу"

Рівненська обласна наукова медична бібліотека

Фонд Рівненської обласної наукової медичної бібліотеки (ronmb.org.ua) налічує понад 200 тисяч примірників медичної літератури на традиційних та електронних носіях інформації. У бібліотеці щороку передплачують близько 200 періодичних видань. З 2006 року бібліотека працює у міжрегіональній корпоративній системі з питань каталогізації та опису періодичних видань.

У бібліотеці є локальна комп’ютерна мережа, фонд власних інформаційних продуктів-покажчиків, методичних посібників, інформаційно-бібліографічних видань, у тому числі електронних. Також формує власні бази даних на основі автоматизованої бібліотечної системи.

Також у бібліотеці проводять семінари, відкриті перегляди літератури, книжкові виставки. Представники бібліотеки виїжджають у лікувально-профілактичні заклади області для обслуговування медичних працівників на робочих місцях.

Сумська обласна наукова медична бібліотека

На сьогодні фонд Сумської обласної наукової медичної бібліотеки нараховує 143 тисячі примірників. Щороку бібліотека одержує понад 150 медичних періодичних видань. У фонді бібліотеки є вітчизняні та зарубіжні документи медико-біологічного профілю. Користувачів обслуговують в абонементі та читальному залі.

На допомогу медичним працівникам бібліотека щокварталу видає рекомендаційний покажчик літератури, який розміщують на сайті sites.google.com/site/householdroom та розповсюджують по бібліотеках лікувально-профілактичних закладів міста та області.

Сучасні медичні бібліотеки: повний перелік та послуги для кожного медпрацівникаЧитайте: "Заява про отримання ліцензії на наркотичні лікарські засоби: зразок оформлення"

Бібліотека Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського

У бібліотеці є зона для роботи з документами, інтернет-клас на 12 робочих місць, сектор періодичних видань, місце для проведення конференцій, зустрічей, презентацій тощо.

До послуг користувачів три структурнi пiдроздiли:

  • вiддiл обслуговування та зберігання фондів, до якого входять абонементи, читальнi зали та їхні фiлiали;
  • вiддiл комплектування та наукової обробки документів;
  • інформаційно-бiблiографiчний вiддiл.

Також облаштовані автоматизовані робочі місця для бібліотекарів. Завдяки запровадженню АБІС ІРБІС та штрихкодування документів книговидача в читальній залі відтепер здійснюється в автоматизованому режимі.

Для зручності роботи користувачів головний корпус бібліотеки перепідключений до мережі інтернет з Wi-Fi-доступом. За допомогою системи ІРБІС-64 у бібліотеці створені шість баз даних:

  • каталог книг бібліотеки ТДМУ;
  • каталог дисертацій, авторефератів дисертацій, магістерських робіт;
  • предметний каталог статей з фахових періодичних видань;
  • систематична картотека статей з періодичних видань;
  • краєзнавча картотека;
  • картотека праць викладачів Тернопільського державного медичного університету ім. І. Я. Горбачевського.

Бібліотека стала учасником Корпорації медичних бібліотек України 2016 року, що дає змогу отримувати інформацію про зміст 317 медичних журналів (217 українських та 100 зарубіжних), замовляти для користувачів скан-копії статей із журналів, які не передплачує університетська книгозбірня.

Фонд галузевий, загальна кількість — 355 тисяч примірників українською та іноземними мовами. Комплектується літературою з медицини та суміжних наук. Є фонд рідкісних видань.

Довідково-бібліографічний апарат становлять каталоги (алфавітний; систематизований; предметний; авторефератів; іноземної літератури) і картотеки (систематичні; краєзнавчі; персоналій; праць співробітників академії).

Детальніше з переліком послуг можна ознайомитися на сайті бібліотеки bibl-tdmu.blogspot.com.

Сучасні медичні бібліотеки: повний перелік та послуги для кожного медпрацівникаЧитайте: "Дезінфекція рук медичного працівника під час догляду за пацієнтами"

Наукова бібліотека Національного фармацевтичного університету

З 1959 року для викладачів та студентів у бібліотеці діє міжбібліотечний абонемент, що дає змогу користувачам отримати необхідну літературу з фондів інших бібліотек.

Бібліотека є членом Асоціації «Інформатіо-консорціум» і передплачує доступ до зарубіжних повнотекстових електронних баз даних компанії «EBSCO» в режимі онлайн. Також вона надає безкоштовний доступ до журналів Американської асоціації фармацевтів та видавництва Springer. Активація доступна зі смартфона або планшета з операційною системою iOS або Android.

На сайті бібліотеки lib.nuph.edu.ua доступні додаткові бібліотечні сервіси: електронний каталог, віртуальна довідкова служба, електронна доставка документів, віртуальні тематичні виставки та ін.

Електронні інформаційні ресурси:

  • електронний каталог;
  • електронна бібліотека;
  • електронний архів (репозиторій) Національного фармацевтичного університету;
  • бібліографічна база даних «Праці вчених НФаУ»;
  • база даних «Книгозабезпеченість навчального процесу»;
  • база даних «Електронні реферативні журнали ВІНІТІ»;
  • база даних «Автореферати дисертацій, захищених в НФаУ».

Фонд укомплектований вітчизняними та зарубіжними галузевими виданнями; представлені праці вчених університету — підручники, посібники, методичні розробки, монографії, довідники, матеріали наукових конференцій, статті з періодичних видань.

Сучасні медичні бібліотеки: повний перелік та послуги для кожного медпрацівникаЧитайте: "Профілактика внутрішньолікарняних інфекцій в медичному закладі: зразок локального наказу"

Бібліотека Української медичної стоматологічної академії

Нині бібліотека (umsa.edu.ua) має розвинуту структуру абонементів, читальних залів; оснащена комп’ютерною технікою та програмним забезпеченням для користувачів бібліотеки. Існує послуга — віртуальна бібліографічна довідка. Усі довідки надаються протягом однієї-двох діб.

Працівники бібліографічного відділу ведуть «Електронний каталог» бібліотеки та наповнюють його бібліографічними описами статей із медичних журналів. Також беруть участь у корпоративній каталогізації «Медичні бібліотеки України» та влаштовують заходи, вечори, зустрічі для студентів, викладачів, науковців.

Бібліотека виконує:

  • всі види бібліографічного пошуку;
  • розгорнутий науковий пошук літератури;
  • консультації щодо бібліографічного опису літератури;
  • індексування друкованих праць за УДК та ББК;
  • дайджест новин (диференційоване інформування керівників: новини МОЗ, МОН з інтернет-джерел).

На 01.01.2017 року фонд бібліотеки налічував 393 459 примірників документів державною та іноземною мовами: книг, журналів, газет (річних комплектів), неопублікованих документів (дисертації, автореферати), електронних носіїв, мережних локальних документів.

Херсонська обласна наукова медична бібліотека

Основним джерелом бібліографічного пошуку Херсонської обласної наукової медичної бібліотеки є електронний каталог, до якого входять усі аналітичні статті з періодичних видань, які отримує бібліотека, збірників видань, бібліографічні описи на книги, методичні рекомендації, інформаційні листи.

Щороку до фонду бібліотеки надходить близько тисячі видань. Фонд становить понад 140 тисяч примірників, з яких понад 1100 — іншомовні видання. Раритетний фонд, до якого входять видання ще 1930-х років, становить 224 примірники. Щороку виходить бібліографічний покажчик «Нові книги», який містить перелік нових надходжень до бібліотеки.

Послуги, які надає відділ наукової медичної інформації та бібліографії, подано на сайті бібліотеки khonmb.org.ua:

  • тематичні бібліографічні довідки;
  • пошук інформаційних матеріалів в електронній базі даних;
  • формування бібліографічних списків для наукових робіт;
  • користування тематичними бібліографічним покажчиками та інформаційними списками;
  • електронна доставка документів;
  • інформаційний супровід лікарських і сестринських науково-практичних конференцій, «Днів фахівця».

Хмельницька обласна наукова медична бібліотека

Фонд Хмельницької обласної наукової медичної бібліотеки налічує близько 215 тисяч книг, медичної періодики, інформаційних видань українською, російською та англійською мовами.

Користувачів, які не працюють у медичних закладах області, а також користувачів, що не мають реєстрації на території області, обслуговують тільки в читальному залі.

Працівники бібліотеки:

  • обслуговують користувачів документами з фонду на абонементі та в читальному залі;
  • консультувати щодо користування електронними та картковими каталогами;
  • надають тематичні довідки;
  • надають довідки по телефону про наявність документів у фонді бібліотеки з можливістю їх замовлення;
  • надають у користування інформаційно-бібліографічні видання;
  • надають доступ до мережі інтернет для медичних фахівців;
  • консультують щодо пошуку інформації з медичної тематики у мережі інтернет;
  • записують на електронні носії інформацію для користувача і документи з баз даних;
  • відправляють інформаційно-бібліографічні видання користувачам на електронну пошту;
  • допомагають визначити УДК для наукових праць лікарів області.

На сайті бібліотеки medbiblioteka.info діє послуга «Твій особистий бібліотекар» — сервіс оперативної передплати на індивідуальне тематичне обслуговування лікарів-практиків за визначеною темою із систематичною розсилкою на персональну електронну пошту.

Сучасні медичні бібліотеки: повний перелік та послуги для кожного медпрацівникаЧитайте: "Епікриз: оформлення, види"

Закарпатська обласна наукова медична бібліотека імені Ф. Потушняка

Закарпатська обласна наукова медична бібліотека імені Ф. Потушняка (biblioteka.uz.ua) створена укомплектована літературою з усіх галузей медицини, охорони здоров’я і суміжних наук: біології, біофізики, біохімії, генетики, екології, медичної фізики, хімії, безпеки життєдіяльності людини, радіаційного захисту, фізіології, психології.

Структуру бібліотеки:

  • відділ обслуговування (читальна зала, два абонементи, міжбібліотечний абонемент);
  • бібліографічна робота;
  • комплектування та організація каталогів.

Загальний фонд налічує понад 170 тисяч примірників, з-поміж них є видання українською, російською, англійською, німецькою, угорською мовами. Є обмінний фонд і видання до 1917 року, спеціалізовані журнали від 1980 року.

Бібліотека співпрацює із зарубіжними медичними товариствами. Завдяки цьому вона одержує зарубіжні видання: книги, періодику, автореферати, дисертації, науково-методичні та інформаційно-бібліографічні видання, мікрофільми. Зокрема, у фонді є 3,5 тисячі примірників таких видань.

Сучасні медичні бібліотеки: повний перелік та послуги для кожного медпрацівникаЧитайте: "Підвищення посадових окладів медичних працівників: кого торкнулися позитивні зміни?"

Бібліотека Буковинського державного медичного університету

Нині бібліотека є мережею з п’яти абонементів та дев’яти читальних залів з Wi-Fi-доступом.

Фонд бібліотеки нараховує близько 405 тисяч примірників: дисертації, монографії, збірки праць, підручники і навчальні посібники, наукові видання зарубіжних авторів ХV-ХХІ століть, періодичні та інформаційні видання, художня література. Є фонд рідкісної книги.

На сайті medlib.bsmu.edu.ua створена «Електронна академія читача», де розміщені дві відеоінструкції щодо користування WEB ІРБІС. У бібліотеці консультують читачів за допомогою електронної пошти. Завдяки автоматизації та інформатизації бібліотечних процесів читачі в будь-який час можуть зайти на сайт і самостійно працювати з бібліотечними базами даних.

Бібліотека належить до Системи корпоративної каталогізації, партнерами якої є медичні бібліотеки України. Це дає змогу обмінюватися електронними базами даних журнальних статей з іншими бібліотеками.

Для роботи з «Ірбіс-64»:

  • створені 30 профілів для співробітників бібліотеки;
  • відкориговані довідники, що містять специфічні дані для бібліотеки БДМУ;
  • розроблена технологія архівування бази даних для створення резервних копій;
  • встановлені 30 клієнтських частин (АРМ «Каталогізатор») на комп’ютери працівників бібліотеки;
  • у систему інтегровані медичні предметні рубрики – тезаурус МеSH;
  • налаштований імпорт-експорт записів для Системи корпоративної каталогізації медичних бібліотек України;
  • перехід на єдині шифри журналів та заміну шифрів введених журналів.

З 2012 року створений Репозиторій — «Інтелектуальні фонди БДМУ». За даними рейтингу «Ranking Webof Repositories», 2012 року цифровий репозиторій БДМУ посів першу сходинку серед медичних ВНЗ України, 15-ту — серед вищих навчальних закладів країни та 785-ту сходинку у світовому рейтингу.

Як керівнику з медсестринства організувати вакцинацію у 2025 році

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді