Реформа спеціалізованих ЗОЗ: новий Закон
Оскільки у медичному закладі неабияку увагу приділяють протидії внутрішньолікарняним інфекціям, то й супровідна документація щодо всіх заходів повинна відображати організацію роботи лікарні та мати практичний характер.
Розробляючи локальний наказ щодо протидії внутрішньолікарняним інфекціям, зауважте, що в ньому потрібно передбачити завдання для кожної групи медичного персоналу: окремо медсестрам, окремо завідувачам відділень, окремо профільному лікарю-епідеміологу. Кожен з зазначених у наказі медпрацівників на своєму рівні повнинен не тільки виконувати поставлені завдання, а й контролювати дотримання санітарно-епідемічного режиму на своєму рівні.
Оскільки наказ про профілактику внутрішньолікарняних інфекцій — основний документ про організацію інфекційної безпеки у закладі, у ньому окремими пунктом зазначають вимогу про створення комісії з інфекційного контролю та перелічують членів цієї комісії. Додатково в наказі ставлять вимогу щодо плану роботи комісії. Але документи "План роботи комісії з інфекційного контролю" та "Наказ про затвердження складу комісії з інфекційного контролю" затверджують окремо.
Читайте: "Перевірки в медичному закладі: порядок, періодичність, підстави"
Скористайтеся прикладом локального наказу «Про організацію системи контролю санітарно-гігієнічних, протиепідемічних заходів і профілактики внутрішньолікарняних інфекцій та створення комісії інфекційного контролю»
КИЇВСЬКА МІСЬКА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ № 12
НАКАЗ
03 січня 2016 року Київ № 11
Про організацію системи контролю санітарно-гігієнічних, протиепідемічних заходів і профілактики внутрішньолікарняних інфекцій та створення комісії з інфекційного контролю
На виконання Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» від 24.02.1994 № 4004-XІІ (ст. 15-17, ст. 27, ст. 30, ст. 45-46), Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.05.2000 № 7674/1 (ст. 5, ст. 8, ст. 11-13, ст. 28), наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про організацію контролю та профілактики післяопераційних гнійно-запальних інфекцій, спричинених мікроорганізмами, резистентними до дії антимікробних препаратів» від 04.04.2012 № 236; наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження методичних рекомендацій «Епідеміологічний нагляд за інфекціями області хірургічного втручання та їх профілактика» від 04.04.2008 № 181
НАКАЗУЮ:
1. Завідувачам відділень та старшим медичним сестрам:
1.1. Організувати щотижневі перевірки з виконання вимог санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів щодо боротьби та профілактики внутрішньолікарняної інфекції.
1.2. Координувати та контролювати виконання посадових інструкцій та чинних нормативних документів з дотримання і забезпечення протиепідемічного та санітарно-гігієнічного режимів у відділеннях стаціонару.
1.3. Забезпечити організацію порядку інформування і проведення першочергових протиепідемічних заходів у разі виникнення підозри на інфекційне, карантинне захворювання.
2. Завідувачам відділень:
2.1. Контролювати визначення клінічних форм післяопераційних гнійно-запальних інфекцій області хірургічного втручання, які підлягають реєстрації та обліку відповідно до «Міжнародної статистичної класифікації хвороб 10-го перегляду».
2.2. Своєчасно інформувати лікаря-епідеміолога, голову комісії з інфекційного контролю про виникнення випадку внутрішньолікарняної інфекції та забезпечити подачу екстрених повідомлень за формою первинної облікової документації № 058/о «Екстрене повідомлення про інфекційне захворювання, харчове, гостре професійне отруєння, незвичайну реакцію на щеплення», затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 10.01.2006 № 1.
3. Лікарю-епідеміологу, головній медичній сестрі:
3.1. Забезпечити моніторинг виконання вимог санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму в стаціонарі.
3.2. Проводити систематичну теоретичну підготовку медичного персоналу лікарні з організації санітарного та протиепідемічного режиму, епідеміології та профілактики внутрішньо-лікарняних інфекцій.
4. Створити комісію з інфекційного контролю у складі:
Голова комісії — заступник головного лікаря з лікувальної роботи
(ПІБ)
Члени комісії:
заступник головного лікаря з експертизи тимчасової непрацездатності та якості;
(ПІБ)
завідувач хірургічного відділення;
(ПІБ)
завідувач травматологічного відділення;
(ПІБ)
завідувач терапевтичного відділення;
(ПІБ)
лікар-епідеміолог;
(ПІБ)
бактеріолог;
(ПІБ)
головна медична сестра;
(ПІБ)
медична сестра операційна хірургічного відділення.
(ПІБ)
5. Затвердити Положення про комісію з інфекційного контролю Київської міської клінічної лікарні № 12.
6. Комісії з інфекційного контролю:
6.1. Розробити План роботи комісії з інфекційного контролю на 2016 рік.
6.2. Щоквартально проводити перевірки у відділеннях стаціонару щодо дотримання санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму, виконання вимог з недопущення випадків внутрішньолікарняних інфікувань та за їх результатами робити відповідні висновки.
7. Покласти відповідальність за виконання вимог комплексу санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів на керівників структурних підрозділів.
8. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Головний лікар
(підпис) (ПІБ)
Подання:
Лікар-епідеміолог
(підпис) (ПІБ)
Погоджено:
Заступник головного лікаря
з лікувальної роботи
(підпис) (ПІБ)
Скачайте зразок оформлення наказу про профілактику внутрішньолікарняних інфекцій