Експертус Медзаклад►►► Експертно-правова система для керівників у галузі охорони здоров’я
Експертус Медзаклад допоможе:
⭐Скоротити час на пошук рішення ⭐Не проґавити жодної законодавчої зміни ⭐Перебудувати роботу під реформу галузі охорони здоров’я ⭐Швидко підготувати документ ⭐Знайти аргументи для перевіряльника ⭐Підвищити кваліфікацію на робочому місці
Нині найпопулярніший стандарт, який визначає вимоги до системи управління якістю, — міжнародний стандарт ISO 9001:2015 «Quality Management Systems — Requirements», який із 2016 року запроваджений в Україні як державний — ДСТУ ISO 9001:2015 «Системи управління якістю. Вимоги» (далі — ДСТУ ISO 9001:2015; Стандарт).
Всю систему управления качеством на уровне заведения нуэжно сформулировать в руководстве по управлению качеством. Это важнейший документ медучреждения, который регулирует все аспекты политики качества и сертификации ISO 9001 в Украине. Также именно из руководства персонал узнает о политике и целях ЛПУ в области качества.
Важливим етапом створення системи управління якістю у ЗОЗ є розроблення Настанови з якості. У цьому документі визначають усю систему управління якістю на рівні закладу. Затвердженої структури такого документа немає, тому перегляньте та збережіть собі приклад оформлення розділу про вимоги до документів у медичному закладі.
МОЗ запровадило у закладах охорони здоров’я добровільну сертифікацію, коли уповноважений орган оцінює систему управління якістю ЗОЗ на відповідність міжнародним стандартам. Дізнайтеся, як розробити локальну настанову з якості для сертифікації ISO 9001 у вашому медичному закладі та скачайте приклад такого документу
Для характеристики використання ліжкового фонду можуть бути застосовані такі показники, як рівень госпіталізації, використання ліжкового фонду, оборот лікарняного ліжка, зайнятість лікарняного ліжка та середня тривалість перебування хворого на ліжку. Деталізуємо кожен із цих показників.