Зберігання медичної документації у випадку конфліктних ситуацій
Запитання
До нас зі скаргою звернулася пацієнтка, яка лікувалася в нашому закладі вісім років тому. Однак ми не мали всіх документів, аби перевірити обставини лікування. Скільки часу потрібно зберігати медичну документацію? Наприклад, амбулаторні карти пацієнтів?
Відповідь
⭐ Основні зміни в медичному законодавстві ⭐
Здебільшого строк зберігання первинних облікових медичних форм визначають інструкції з їх заповнення. Зокрема, в інструкції до медичної карти амбулаторного хворого (форма 025/о) вказано, що форму зберігають упродовж п’яти років. Інструкція щодо заповнення форми первинної облікової документації № 003/о «Медична карта стаціонарного хворого № » передбачає строк її зберігання упродовж 25 років.
Якщо строк зберігання прямо не встановлений в інструкції, слід користуватися Переліком типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженим наказом Мін’юсту від 12.04.2012 № 578/5.
Однак і після закінчення строку зберігання не можна просто викинути медичну документацію. Попередньо потрібно провести експертизу її цінності.
Читайте: "Статут комунального некомерційного підприємства"
Аби організувати та провести експертизу цінності документів, керівник закладу наказом утворює постійно діючу експертну комісію. Повноваження та порядок діяльності цих комісій регулюють Правила організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджені наказом Мін’юсту від 18.06.2015 № 1000/5, та Порядок утворення та діяльності комісій з проведення експертизи цінності документів, затверджений постановою КМУ від 08.08.2007 № 1004.