Зберігання медичної документації у випадку конфліктних ситуацій

14381

Запитання

До нас зі скаргою звернулася пацієнтка, яка лікувалася в нашому закладі вісім років тому. Однак ми не мали всіх документів, аби перевірити обставини лікування. Скільки часу потрібно зберігати медичну документацію? Наприклад, амбулаторні карти пацієнтів?

Відповідь

⭐ Основні зміни в медичному законодавстві ⭐

Здебільшого строк зберігання первинних облікових медичних форм визначають інструкції з їх заповнення. Зокрема, в інструкції до медичної карти амбулаторного хворого (форма 025/о) вказано, що форму зберігають упродовж п’яти років. Інструкція щодо заповнення форми первинної облікової документації № 003/о «Медична карта стаціонарного хворого № » передбачає строк її зберігання упродовж 25 років.

Якщо строк зберігання прямо не встановлений в інструкції, слід користуватися Переліком типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженим наказом Мін’юсту від 12.04.2012 № 578/5.

Однак і після закінчення строку зберігання не можна просто викинути медичну документацію. Попередньо потрібно провести експертизу її цінності.

Зберігання медичної документації у випадку конфліктних ситуаційЧитайте: "Статут комунального некомерційного підприємства"

Аби організувати та провести експертизу цінності документів, керівник закладу наказом утворює постійно діючу експертну комісію. Повноваження та порядок діяльності цих комісій регулюють Правила організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджені наказом Мін’юсту від 18.06.2015 № 1000/5, та Порядок утворення та діяльності комісій з проведення експертизи цінності документів, затверджений постановою КМУ від 08.08.2007 № 1004.

Карпати-weekend для ТОПменеджерів медзакладів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Публічна інформація в медзакладі: як відповідати на запити

Якщо медзаклад фінансується з державного або місцевого бюджету, будьте готові отримувати запити на оприлюднення інформації. Яку інформацію вважати публічною і як реагувати на запити, читайте в статті
3310

Зміни у соціальному страхуванні медичних працівників

Із 1 січня 2023 року в ЗОЗ не обов’язково має працювати комісія із соціального страхування. Відтепер рішення про призначення страхової виплати ухвалює страхувальник або уповноважені ним особи. Що ще змінилося у сфері соціального страхування у 2023 році? Розглянемо далі
8663