Головне про реформування первинки
Наприкінці березня затвердили Порядок надання первинної медичної допомоги (ПМД). Цей документ формуватиме нову культуру взаємин між пацієнтом та лікарем первинної меддопомоги. З 1 липня 2018, коли Порядок набуде чинності, його постулати стануть обов’язковими в усіх медичних закладах первинного рівня.
З квітня 2018 року кожен громадянин України має вибрати лікаря первинної медицини. Цей порядок визначений нормативними документами МОЗ України. Хоч обслуговування на нових засадах між пацієнтом та лікарем розпочнеться після укладання Декларації, вибір фахівця — перший крок до налагодження співпраці.
Скачайте оновлену посадову інструкцію сімейного лікаря — фахівція, з яким пацієнти підписуватимуть декларації про первинне медичне облуговування.
Реєстрація закладу в системі eHealth
Вже в квітні стартує всеукраїнська приписна кампанія з вибору лікаря первинної медичної допомоги. В її межах потрібно зареєструвати й медичний заклад та інший медичний персонал у системі eHealth. Перегляньте та збережіть алгоритм реєстрації закладу та лікаря!
Головний лікар сільської лікарської амбулаторії хоче зареєструвати заклад і себе в електронній системі. Хто повинен це зробити: сам головний лікар чи медичне об’єднання, до якого, окрім цієї СЛА, належать ще 14 амбулаторій?
Зміни в роботі медзакладів
Скоро до медзакладів звертатимуться сотні пацієнтів, щоб підписати договір з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром. Перевірте, чи все готово до нової форми співпраці, щоб у відповідальні моменти раптом не виявилися проблеми з інтернетом чи що співробітники не можуть впоратися з технічним забезпеченням, а пацієнти не в курсі, з ким можна підписати договір.
Скачайте оновлений табель матеріального оснащення закладу первинної медичної допомоги та дізнайтеся, що додали- прибрали порівняно з попереднім варіантом, та яке обладнання має бути в медзакладі, щоб впроваджувати телемедицину.
Автономізація передбачає, що лікарні можуть набувати статусу некомерційного комунального підприємства. Наразі лікарні працюють як бюджетні установи за бюджетним законодавством та з вертикальним управлінням. Їхні керівники не мають свободи рішень і керуються наказами згори.
Організація роботи персоналу
Державні лікарні реорганізовують в комунальні некомерційні підприємства. Постає питання оплати праці як рядових працівників новоствореного медичного закладу, так і його очільника. Дізнайтеся, чи буде отримувати директор такого медичного підприємства звичні надбавки за вислугу років, допомогу на оздоровлення до щорічної відпустки тощо
Якість та продуктивність медичної допомоги у медзакладах «першого контакту» залежить від скоординованої співпраці сімейного лікаря та медсестри зі спеціальності «загальна практика — сімейна медицина». Читайте, як саме організувати роботу сімейної медсестри, які навички варто розвивати і на яку підтримку з боку адміністрації медзакладу можна і потрібно розраховуват
Віднині лікар первинної ланки починає працювати за новими правилами. Тепер його заробітна платня буде залежати від нього самого — рівня його знань, ставлення до професійних обов’язків, авторитету серед пацієнтів.
Читайте більше: