Вимоги до транспортування сировини для лікувального харчування

1357

Запитання

Які вимоги висуваються законодавством до процедури транспортування харчової сировини і продуктів харчування?

Відповідь

Забезпечення лікувального закладу сировиною та харчовими продуктами передбачає транспортування харчової сировини і продуктів харчування. Для цього насамперед потрібно обрати транспорт, яким привозитимуть сировину і продукти на харчоблок; визначити, чи це буде транспорт закладу охорони здоров’я чи фірми, що постачає сировину і продукти; з’ясувати, як обладнаний цей транспорт та чи не використовують його для перевезення інших, не пов’язаних із продовольством, вантажів тощо.

Вимоги до транспортування сировини для лікувального харчуванняЧитайте: "Відмова від щеплення: як правильно оформити?"

Зауважимо: якщо транспорт, яким доставляють сировину і продукти харчування, належить закладу охорони здоров’я, то і керівництво цього закладу, і працівники органу контролю можуть перевірити його стан. Якщо ж фірма­постачальник доставляє продукти  власним транспортом, то орган контролю (державного нагляду) не має права перевіряти його стан. У такому разі керівництву закладу охорони здоров’я бажано передбачити в угоді про надання послуг право представників закладу охорони здоров’я проводити такий інспекційний контроль. Транспортні засоби, призначені для перевезення сировини і продуктів харчування, категорично заборонено використовувати для інших цілей.

Незалежно від того, чиїм транспортом перевозять харчову сировину та продукти харчування, водії цього транспорту повинні обов’язково проходити попередній (при прийнятті на роботу) та періодичний медичний огляд (відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України «Щодо організації проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб» від 23.07.2002 № 280), а також мати особисту медичну книжку. Транспорт має періодично підлягати дезінфекційному обробленню.

Вимоги до транспортування сировини для лікувального харчуванняЧитайте: "Відпустки медичних працівників – складаємо графік"

Аналогічно, адміністрація харчоблоку, а також всі працівники, зайняті у прийманні, зберіганні харчової сировини і продуктів харчування, приготуванні та видачі готових страв, а також особи, що миють обладнання, посуд, інвентар (у тому числі працівники, яких тимчасово залучають до роботи на харчових об’єктах), повинні обов’язково проходити попередній (при прийманні на роботу) і періодичний медичний огляди та мати особисті медичні книжки. Також усім працівникам необхідно проходити періодичне навчання з санітарно-­гігієнічної грамотності.

Як керівнику з медсестринства організувати вакцинацію у 2025 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

НАССР у медзакладі: як впровадити

Читайте, з чого почати впровадження системи НАССР, як правильно це зробити, що вказати у програмах-передумовах, а також за що відповідають працівники та керівник закладу
7484

Лечебное питание: организация в ЛПУ

Организация лечебного питания требует участия медицинских сотрудников на каждом уровне управления. Читайте, как согласно законодательству планировать, контролировать организацию питания больных и кто отвечает за каждый шаг приготовления и подачи еды в лечебно-профилактическом учреждении
13826

Совет по лечебному питанию в ЛПУ – организация работы

Совет по лечебному питанию в ЛПУ – это консультативно-совещательный орган по вопросам организации питания в медучреждении. Читайте, какие функции выполняет совет, кто в него входит и как организовать его работу правильно.
1854

Документація сектору лікувального харчування

Перегляньте докладний перелік документів, які врегульовують діяльність секторів лікувального харчування у медичному закладі на законодавчому рівні, а також дізнайтеся, які саме локальні документи треба розробити, щоб організувати лікувальне харчування у медзакладі бездоганно.
6422