Навантаження сімейних лікарів може зрости: Степанов порадив селянам телефонувати їм за перших же ознак ГРВІ

Мешканці сіл, які відчули перші ознаки ГРВІ, мають одразу телефонувати своєму сімейному лікарю. Він оцінить стан хворого і вирішить, як лікувати і чи тестувати пацієнта на COVID-19. Про це під час щоденного брифінгу заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов

Інфекційний контроль: як працювати за новими вимогами

До МОЗ надходить багато звернень щодо алгоритму тестування людей, які мешкають у сільській місцевості, повідомив міністр. Він порадив селянам за перших же ознак ГРВІ одразу телефонувати сімейному лікарю. Лікар залежно від стану хворого та перебігу хвороби прийматиме рішення щодо тестування на COVID-19 та подальшого лікування пацієнта.

✅✅✅ ІФА-тести на COVID-19: кому і для чого робити

Навантаження сімейних лікарів може зрости: Степанов порадив селянам телефонувати їм за перших же ознак ГРВІ

«В Україні близько 30% населення мешкає у сільській місцевості, де є проблеми з доступом до медичної допомоги. Найголовніше, якщо ви відчули ознаки застуди, нікуди не треба їхати, адже ви можете інфікувати інших. Пацієнту з ознаками гострої респіраторної інфекції, який мешкає в селі, треба подзвонити своєму сімейному лікарю», — наголосив очільник МОЗ.

Максим Степанов пояснив, що якщо температура пацієнта вища ніж 38℃ і є хоча б один із симптомів тяжкого перебігу гострого респіраторного захворювання, лікар одразу викликає мобільну бригаду. До таких симптомів належать:

  • кашель
  • утруднене дихання
  • біль у грудній клітці
  • задишка в спокої
  • ціаноз
  • порушення свідомості
  • ознаки дихальної недостатності
  • інші ознаки, що свідчать про критичний стан пацієнта

Мобільна бригада має взяти мазок для подальшого ПЛР-дослідження.

Залежно від стану хворого та перебігу хвороби лікар вирішить, чи викликати екстрену медичну допомогу. Однак у будь-якому разі не можна займатися самолікуванням, підкреслив Максим Степанов.

Також міністр нагадав, що учора розпочав роботу всеукраїнський контакт-центр МОЗ із протидії поширенню коронавірусної хвороби.

«Усі громадяни без винятку із найвіддаленіших куточків нашої країни можуть своєчасно отримати вичерпну інформацію з усіх питань щодо COVID-19. Ви можете безкоштовно зателефонувати на номер 0-800-60-20-19 з питанням, пропозицією або скаргою та оперативно отримати відповідь від одного зі ста п’ятдесяти операторів контакт-центру», — зазначив Максим Степанов.

Нагадаємо, раніше КМУ розширив перелік лікарів, які можуть лікувати хворих на COVID-19.

За матеріалами фейсбук-сторінки МОЗ

До чого готуватися ЗОЗ після скасування Господарського кодексу

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритми визначення групи крові

Скачайте алгоритми визначення групи крові. Докладні інструкції враховують необхідне обладнання, документацію та правила техніки безпеки
103217

СОПи для медсестер: зразки

Зібрали СОПи для медсестер, які можуть знадобитися в щоденній роботі. Зокрема визначили й ті, що актуальні під час воєнного стану
223327

Вимірювання артеріального тиску: алгоритм

Скачайте алгоритм вимірювання артеріального тиску. Алгоритм стане у пригоді медсестрі в щоденній роботі з пацієнтами й під час підготовки локальних документів
63414

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді