Чи має право керівник КНП працювати за сумісництвом на іншій посаді

311
Автор
керівник експертної групи «Експертус Кадри»

Запитання

Чи може директор КНП працювати за внутрішнім сумісництвом, коли контракт не встановлює на це обмежень? Хто в такому разі має видати наказ про прийняття його на роботу? Чи не буде корупційним правопорушенням, якщо керівник сам на себе видасть наказ?

Відповідь

Так. Наказ на роботу за сумісництвом видає директор особисто. Однак коли визначатимете розмір стимуляційних виплат, доплат та надбавок, уникайте конфлікту інтересів.

Працівник має право укласти трудовий договір на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачає законодавство, колективний договір або угода сторін, щоб реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці (ч. 2 ст. 21 Кодексу законів про працю України; КЗпП).

До 25 листопада 2022 року діяла постанова КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 № 245 (далі — Постанова № 245), яка обмежувала роботу за сумісництвом для працівників державних підприємств. Мінсоцполітики поширювала дію Постанови № 245 і на комунальні підприємства. Однак вона втратила чинність. Тому з 25 листопада 2022 року законодавство не обмежує тривалості роботи за сумісництвом.

У запитанні зазначили, що в контракті директора немає обмежень щодо роботи за сумісництвом. Тому й директор КНП має право працювати за сумісництвом, зокрема й на повну зайнятість.

Зауважимо, що у разі роботи за сумісництвом працівник виконує, крім основної, іншу оплачувану роботу на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у роботодавця — фізичної особи (ч. 1 ст. 102-1 КЗпП). Тож робочий час на посаді директора і на посаді за сумісництвом не має збігатися.

Наказ щодо прийняття на роботу працівників КНП видає керівник підприємства. Тож і в цій ситуації наказ про роботу за сумісництвом видає директор. Текст наказу може бути таким:

Розпочинаю з 01 квітня 2024 р. роботу за сумісництвом на посаді лікаря-терапевта на умовах неповного робочого часу, а саме з понеділка по п’ятницю з 08:00 до12:00 з посадовим окладом 10 000 грн та оплатою праці пропорційно відпрацьованому часу.

Посадові особи юридичної особи публічного права зобов’язані, зокрема:

  • не допускати реального, потенційного конфлікту інтересів;
  • не вчиняти дій та не ухвалювати рішень в умовах реального конфлікту інтересів;
  • урегулювати реальний чи потенційний конфлікт інтересів (ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII; далі — Закон № 1700).

Оскільки посадовий оклад за посадою визначає штатний розпис, то в цій ситуації немає конфлікту інтересів. Директор не може поставити посадовий оклад на посаді за сумісництвом вищий, аніж в інших працівників, які працюють на такій посаді.

Натомість, коли встановлюєте доплати, надбавки, преміювання за посадою, то конфлікт інтересів є. Отже, не ухвалюйте самостійно рішення щодо таких виплат на посаді за сумісництвом.

Сумніваєтеся щодо наявності конфлікту інтересів — маєте право звернутися по роз’яснення до НАЗК. Якщо не отримаєте підтвердження, що конфлікту інтересів немає, дійте відповідно до вимог, передбачених Законом № 1700 (ч. 5 ст. 28 Закону № 1700).

Підтвердження НАЗК знімає з вас відповідальність, якщо у діях, щодо яких ви зверталися за роз’ясненням, органи контролю пізніше виявлять конфлікт інтересів (ч. 6 ст. 28 Закону № 1700).

Тож радимо додатково звернутися до НАЗК, щоб отримати підтвердження, що в вашій ситуації немає конфлікту інтересів.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки медичних працівників

Відпустки медичних працівників через професійні особливості викликають багато запитань у відділу кадрів медичного закладу. Розкажемо, як правильно надати відпустку та які документи оформити
91489

Графік відпусток медпрацівників — 2024: як скласти

У гарячий весняно-літній період використовуйте складений заздалегідь графік відпусток медичних працівників на 2024 рік. Важливо, щоб кожен структурний підрозділ медзакладу безперебійно працював впродовж року
32782