Так, Порядок ведення трудових книжок визначений постановою КМУ «Про трудові книжки працівників» від 27.04.1993 № 301, а також Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58).
Записи про найменування роботи, професії або посади, на яку прийняли працівника, виконують для робітників та службовців відповідно до найменування професій і посад, зазначених у «Класифікаторі професій» (п. 2.14. Інструкції № 58).
Читайте: "Форма №063-2/о: скачайте бланк!"
Із 1 листопада 2017 року діють зміни до Класифікатора професій ДК 003:2010, у якому змінилися також і медичні посади. Зазначені зміни внесли відповідно до міжнародної класифікації та нормативів Європейського Союзу. Серед нововведень:
- з’явилися нові професійні назви: «лікар внутрішньої медицини», «асистент ерготерапевта», «асистент фізичного терапевта», «парамедик», «екстрений медичний технік», «інструктор з надання догоспітальної допомоги», «інструктор з надання першої допомоги»;
- змінилися професійні назви робіт: «фельдшер з медицини невідкладних станів» змінили на «парамедик»; «лікар-терапевт» — «лікар внутрішньої медицини»; «сестра медична з лікувальної фізкультури», «сестра медична з масажу» — «асистент фізичного терапевта»; «інструктор з трудової терапії» та «інструктор з трудової адаптації» —«асистент ерготерапевта».
Роботодавці інколи порушують правила ведення трудових книжок, неправильно зазначаючи посаду медичної сестри. Як наслідок, працівник у подальшому має додаткові клопоти щодо визначення стажу, відповідності посадової інструкції назві посади тощо. Часом такі спори виносять на розгляд суду.
Читайте: "Атестація медичних працівників: 10 найпопулярніших статей"