Інвентаризація у закладі охорони здоров'я
Запитання
Як оформити результати інвентаризації одягу та білизни у медичному закладі документально?
Відповідь
Наявність основних засобів перевіряють під час проведення інвентаризації.
Інвентаризацію проводять шляхом:
- обов’язкового огляду та оцінювання придатності до експлуатації основних засобів (умови експлуатації, технічний стан);
- перевірки наявності інвентарних (номенклатурних) номерів та правильності їх присвоєння;
- перевірки відповідності заводських номерів апарату, комп’ютера тощо, зазначеним у технічній документації та первинних документах.
17 червня 2015 року Міністерство фінансів наказом № 572 затвердило типову форму інвентаризаційного опису необоротних активів, де й відображають результати інвентаризації основних засобів.
Інформацію про основні засобии до опису вносить працівник бухгалтерської служби. Даний документ складається за об’єктами або групами основних засобів, а також окремо за кожною матеріально-відповідальною особою.
Дані про білизну, постіль, одяг та взуття одного найменування, близьких за розмірами, якостями матеріалу і ціною, відображається сумарно. При цьому важливо зазначити кількість цих предметів та їх номенклатурні номери.
Інформація про предмети спецодягу і білизни, що знаходяться в ремонті або на пранні, необхідно внести на підставі відомостей-накладних або квитанцій надавача послуг.
Читайте: "Особливо небезпечні інфекції: стандарти дій медичного персоналу"
Як оформлювати інвентаризаційний опис під час інвентаризації в лікарні?
Інвентаризаційний опис необхідно заповнювати послідовно, не залишаючи пропущених рядків. Пусті рядки останньої сторінки прокреслити.
Незалежно від того, в яких одиницях виміру відображено кількість усіх основних засобів, додатково потрібно внести опис словами на кожній сторінці інвентаризаційного опису. Також потрібно вказати словами число порядкових номерів основних засобів.
Після завершення складання інвентаризаційного опису, документ підписують матеріально-відповідальні особи, та особи, що проводили інвентаризацію. Якщо відбулась заміна матеріально-відповідальної особи, у осіб які прийняли і які передали має бути розписка про здійснення даної маніпуляції.
УВАГА! Не допустимо робити помарки та підчистки при заповненні інвентаризаційних описів. Якщо таки знайдено помилку, її необхідно виправити в усіх примірниках. Для цього неправильний запис закреслюється і над ним пишеться правильний, після чого усі всі члени інвентаризаційної комісії та матеріально відповідальні особи повинні підписати дане виправлення.