Відповідь
Нині законодавством не передбачено обов’язку затверджувати Положення про порядок проведення торгів через електронні системи (далі — Положення). Це право замовника, і затверджувати Положення він може для врегулювання своєї внутрішньої діяльності зі здійснення допорогових електронних закупівель.
Читайте: "Ефективні методи заключної дезінфекції"
Однак варто зважати й на те, що деякі замовники розробляють Положення відповідно до розпорядження їхнього органу управління/головних розпорядників бюджетних коштів. Наприклад, міська рада може затвердити своє Положення про застосування системи електронних закупівель, які проводять виконавчі органи міської ради, що є самостійними юридичними особами, комунальні підприємства, засновниками яких є така міська рада, та бюджетні установи, організації, які фінансуються за рахунок коштів міського бюджету.
Також Міністерство охорони здоров’я України може видати наказ про порядок застосування системи електронних закупівель, яким зобов’язати всіх керівників установ, організацій, які входять до його сфери, розробити Положення та проводити допорогові електронні закупівлі через електронні системи.
В інших випадках замовник вправі сам визначитися, чи затверджувати йому Положення у своїй установі.
Розповідаємо, якими порядками керуватися під час закупівлі ліків і медвиробів в умовах війни
Наприкінці грудня розробники електронної системи ProZorro інтегрували її з Національним переліком основних лікарських засобів. Користь для замовників — очевидна. Це значно зменшує ризик помилитися під час закупівлі ліків і збільшує конкуренцію. Розглянемо, із чого все розпочалося й чому це так важливо.
Дізнайтеся, чи повинен головний лікар сільської лікарської амбулаторії реєструвати заклад і себе в електронній системі. Які аспекти роботи з електронною системою залежать від організаційно-правової форми закладу та його юридичного статусу?
Закупівля лікарських засобів проводиться відповідно до ЗУ «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон № 922). Згідно з документом на замовника покладається обов’язок визначати предмет закупівлі відповідно до затвердженого Міністерством економічного розвитку наказу від 17.03.2016 № 454. Цей наказ встановлює порядок ідентифікації предмету закупівлі.
Для організації та проведення процедур закупівлі у медичному закладі має бути створено тендерний комітет або призначено уповноважену особу (осіб). Які вимоги на сьогодні висунуто до роботи тендерного комітету