Врегулювання електронних закупівель у медзакладі

328

Запитання

Якими нормативними документами врегульоване запровадження електронних закупівель у закладах охорони здоров’я?

Відповідь

Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон про публічні закупівлі), що встановив обов’язковість переходу на електронні закупівлі, хоч і набрав чинності 19.02.2016, але вводився в дію поетапно — з квітня і серпня.

Врегулювання електронних закупівель у медзакладіЧитайте: "Всесвітній день хворого: як поліпшити піклування про пацієнтів"

Обов’язковість проведення електронних закупівель визначено Законом про публічні закупівлі. Попри те, що цей Закон чинний з 19 лютого цього року, у його Перехідних положеннях передбачено поетапне введення його у дію. А саме:

  • перший етап: з 01.04.2016 — його мають застосовувати центральні органи виконавчої влади та замовники, що здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання (монополісти);
  • другий етап: з 01.08.2016 — решта замовників.

До введення у дію Закону про публічні закупівлі нормативним документом, який регулює здійснення електронних закупівель, було розпорядження КМУ «Про реалізацію пілотного проекту щодо впровадження процедури електронних закупівель товарів» від 20.05.2015 № 501-р. 

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

ProZorro для закупівлі лікарських засобів

Наприкінці грудня розробники електронної системи ProZorro інтегрували її з Національним переліком основних лікарських засобів. Користь для замовників — очевидна. Це значно зменшує ризик помилитися під час закупівлі ліків і збільшує конкуренцію. Розглянемо, із чого все розпочалося й чому це так важливо.
958

Реєстрація сільської амбулаторії в електронній системі: чи потрібно?

Дізнайтеся, чи повинен головний лікар сільської лікарської амбулаторії реєструвати заклад і себе в електронній системі. Які аспекти роботи з електронною системою залежать від організаційно-правової форми закладу та його юридичного статусу?
722

Закупівля лікарських засобів: практичні аспекти

Закупівля лікарських засобів проводиться відповідно до ЗУ «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон № 922). Згідно з документом на замовника покладається обов’язок визначати предмет закупівлі відповідно до затвердженого Міністерством економічного розвитку наказу від 17.03.2016 № 454. Цей наказ встановлює порядок ідентифікації предмету закупівлі.
3339

Створення тендерного комітету в медичному закладі: основні вимоги

Для організації та проведення процедур закупівлі у медичному закладі має бути створено тендерний комітет або призначено уповноважену особу (осіб). Які вимоги на сьогодні висунуто до роботи тендерного комітету
3567