МОЗ пояснило, які цифрові послуги може надавати лікар спеціалізованої допомоги

Цифрові медичні послуги пацієнту може надавати не лише сімейний лікар, а й лікар спеціалізованої допомоги. Про це нагадало МОЗ

МОЗ пояснило, які цифрові послуги може надавати лікар спеціалізованої допомоги

В електронній системі охорони здоровʼя (далі — ЕСОЗ) зареєстровалися понад 446 тисяч медичних працівників з різних закладів охорони здоровʼя, які щоденно працюють із цифровими інструментами. Серед них — як лікарі первинної медичної допомоги, так і  лікарі-спеціалісти. Усі лікарі можуть використовувати цифрові інструменти самостійно. МОЗ нагадало, які саме. 

Цифрові навички у роботі медпрацівника — навчальна програма

1 . Реєструвати пацієнта і змінювати його дані

Необхідна умова для надання цифрових послуг пацієнту — його реєстрація в ЕСОЗ. Утім іноді лікарі плутають реєстрацію пацієнта і подання декларації про вибір лікаря первинної медичної допомоги.

Насправді зареєструвати пацієнта може будь-який лікар, а також реєстратор закладу охорони здоровʼя. А декларація зовсім не є умовою для того, щоб надалі формувати цифрові медичні послуги. Водночас, якщо персональні дані пацієнта змінилися, медпрацівник може та має самостійно їх оновити. Наприклад, у разі зміни прізвища.

2 . Сформувати е-направлення

Якщо пацієнту потрібне додаткове обстеження, госпіталізація або консультація іншого фахівця, лікар спеціалізованої медичної допомоги зобовʼязаний самостійно створити електронне направлення в ЕСОЗ. Така можливість доступна всім лікарям, які зареєстровані в ЕСОЗ, незалежно від рівня медичної допомоги. Не має значення і форма власності закладу, у якому працює лікар.

Скеровувати пацієнта на рівень первинної медичної допомоги недоцільно. До того ж це порушує порядок ведення реєстру медичних записів

3 . Створити медичний висновок про тимчасову непрацездатність

Медичний висновок про тимчасову непрацездатність (МВТН) — це електронний документ, який формується в ЕСОЗ на підставі електронних медичних записів і містить висновок лікаря про тимчасову або постійну втрату працездатності пацієнта.

МВТН формує саме той лікар, який надає медичну допомогу, створює відповідні електронні медичні записи та, власне, проводить лікарську експертизу щодо тимчасової втрати непрацездатності.

4 . Сформувати е-рецепт на ліки

Лікарі спеціалізованої медичної допомоги зобовʼязані самостійно створювати е-рецепти на рецептурні ліки пацієнту. Адже призначити необхідне лікування — це відповідальність саме лікуючого лікаря.

Проте в межах програм реімбурсації допустимі випадки, коли терапевт чи сімейний лікар створює повторні е-рецепти пацієнту на основі призначення лікуючого лікаря (як-от психіатра чи ендокринолога). Це спрощує процес отримання ліків для пацієнтів із хронічними захворюваннями.

Раніше набрали чинності нові переліки ліків і медичних виробів за програмою реімбурсації «Доступні ліки».

За матеріалами МОЗ та Експертус Медзаклад

Як керівнику з медсестринства організувати вакцинацію у 2025 році

Статті за темою

Усі статті за темою

Як штучний інтелект трансформує роботу керівника медичного закладу, лікаря та медсестри

Розглянемо основні способи застосування штучного інтелекту в роботі різних медичних працівників на основі аналітики української AI-платформи телефонії, колтрекінгу та аналітики дзвінків Ringostat
3481

Електронне направлення: як виписувати

Як лікарю первинки направити пацієнта до вузького спеціаліста? Як виписати направлення в стаціонар або на додаткові обстеження? Про це і не тільки — у статті
155873

Упровадження телемедицини в ЗОЗ: алгоритм

Скачайте та використовуйте в роботі алгоритм упровадження телемедицини в медзакладі. Документ допоможе визначити, які послуги можна надавати дистанційно
232

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді