У чому різниця між COVID-сертифікатом та міжнародним свідоцтвом про вакцинацію: роз'яснення МОЗ

UA RU
З 21 жовтня почали діяти нові правила перевезення пасажирів між регіонами. Тепер українців не пускатимуть в транспорт міжобласного сполучення без підтвердження щеплення у формі COVID-сертифіката або Міжнародного свідоцтва про вакцинацію чи без негативного ПЛР/антиген тесту. Тому МОЗ пояснило, де і як отримати кожен з документів і який їх термін дії

Огляд змін у медичному законодавстві за 2021 рік: вебінар

В Україні вже зробили понад 15 млн щеплень проти COVID-19, понад 6 млн українців нині мають право отримати зелений COVID-сертифікат про повну вакцинацію та Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, а ще понад 8 млн — внутрішній жовтий COVID-сертифікат про вакцинацію на підставі першої дози.

У чому різниця між COVID-сертифікатом та міжнародним свідоцтвом про вакцинацію: роз'яснення МОЗ

⚡ Як рахувати години роботи з ковідними хворими для доплати до 300%?

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію — це паперовий документ, який ви можете отримати у лікаря, який проводив вам щеплення, чи у свого сімейного лікаря після того, як пройдете повний курс вакцинації проти COVID-19.

У свідоцтві має бути зазначено:

  • назву та виробника вакцини
  • номер серії
  • кількість отриманих доз
  • дату щеплення

Документ підписує лікар і засвідчує печаткою медичний заклад.

Таке свідоцтво діє в країнах, уряди яких зобов'язалися дотримуватися Міжнародних медико-санітарних правил. Із переліком країн, які визнають міжнародне свідоцтво про вакцинацію, можна ознайомитися на сайті Департаменту консульської служби МЗС України.

NB! Підставою для видачі Міжнародного свідоцтва про вакцинацію є повний курс вакцинації.

Термін дії свідоцтва — 365 днів.

✅✅✅ Як оформити відмову пацієнта від щеплення

COVID-сертифікат

COVID-сертифікат — це захищений документ у телефоні, на папері чи на іншому носії, який можна завантажити через Портал електронних послуг «Дія» або в мобільному застосунку «Дія». Його можна сформувати після отримання однієї або двох доз вакцини, а відтак роздрукувати чи показувати зі смартфона.

Існують два види COVID-сертифікатів:

  • жовтий — підтверджує факт отримання першої дози щеплення і діє 120 календарних днів від цієї дати
  • зелений — підтверджує факт повної вакцинації і діє 365 календарних днів від дати останнього щеплення
NB! Повна вакцинація може складатись з однієї дози однодозної вакцини Janssen та двох доз дводозних вакцин: Comirnaty/Pfizer, AstraZeneca/Covishield, Spikevax/Moderna, CoronoVac.

COVID-сертифікати можуть бути:

  • внутрішніми — діють тільки в Україні
  • міжнародними — чинні як всередині країни, так і за кордоном

✎ З міжнародним COVID-сертифікатом можна вільно подорожувати до щонайменше 43-х країн та користуватися ним всередині цих країн, щоб входити на публічні заходи, до кафе, кінотеатрів тощо. Це країни, які увійшли до Довірчої мережі е-здоров'я ЄС.

В Україні можна користуватися і внутрішнім, і міжнародним COVID-сертифікатом. Утім, до міжнародного потрібно мати з собою паспортний документ.

Нагадаємо: раніше в МОЗ пояснили, кого з пацієнтів з підозрою на COVID-19 можна направляти на безплатне КТ.

За інформацією МОЗ

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Ліцензія на медичну практику: як оформити, переоформити, зупинити й відновити

З'ясуйте, як отримати ліцензію на медичну практику, у які строки орган ліцензування прийматиме рішення про надання ліцензії й чи законно провадити медичну діяльність без ліцензії під час воєнного стану
56964

Акредитація закладів охорони здоров'я

З'ясуйте, що дає акредитація медичному закладу, які документи для неї потрібні. Також пригадайте особливості акредитації ЗОЗ під час війни
111035

Види термометрів та їх використання в ЗОЗ

Термометрія допомагає у диференційній діагностиці і встановленні правильного діагнозу. Тож у статті з’ясуємо, які є види термометрів та які з них найчастіше використовують у ЗОЗ
16992

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді