Як працює Електронний реєстр листків непрацездатності
2021 року у програмі «Доступні ліки» беруть участь понад 10 тисяч аптек, підрахували в НСЗУ. Ця кількість постійно зростає, а отже, пацієнт витрачає менше часу на дорогу. Зокрема, у першому півріччі 2021 року 19% — а це понад 1 млн серед усіх відпущених рецептів — відпускають упродовж першої години після того, як лікар виписав рецепт.
Загалом «Доступні ліки» отримують вже 2 мільйони 940 тисяч пацієнтів. У 2021 році НСЗУ відшкодувала аптекам майже 35 млн грн, а за весь час — понад 1 млрд грн.
У межах програми держава відшкодовує вартість ліків проти таких хвороб:
- серцево-судинні
- бронхіальна астма
- цукровий діабет ІІ типу
У лютому цього року до програми також додали лікарські засоби для вторинної профілактики серцево-судинних захворювань, зокрема інсульту та інфаркту.
На сьогодні програма включає 297 лікарських засобів. 93 з них пацієнти можуть отримати повністю безоплатно. Інші — з доплатою. Надалі перелік «Доступних ліків» буде зростати, кажуть в НСЗУ.
«Із 1 жовтня 2021 року програма реімбурсації буде розширена. Пацієнти з розладами психіки та поведінки, з епілепсією, зможуть отримувати ліки безоплатно або з незначною доплатою, лікуючись в амбулаторних умовах. Також НСЗУ адмініструватиме програму реімбурсації лікарських засобів для лікування цукрового та нецукрового діабету. Мова йде про інсуліни та десмопресин. Зараз триває підготовка нормативно-правових актів для включення інсулінів у програму», — повідомила Тетяна Бойко.
Щоб отримати електронний рецепт на інсулін, пацієнтам необхідно мати індивідуальний план лікування, який складає ендокринолог. У плані лікар визначить тип та дозування інсуліну.
Нагадаємо, чат-бот «Лікуйся» інформуватиме онкохворих пацієнток про безплатні медичні послуги та ліки.
За матеріалами фейсбук-сторінки НСЗУ
ДАНО: витрати ЗОЗ на заробітну плату — 94%, на лікувальний процес — 6%. ЗАВДАННЯ: забезпечити якісну медичну допомогу