Медичні заклади несвоєчасно інформують МОЗ про наявність ліків та їх термін придатності. Ці фактори перешкоджають раціональному перерозподілу препаратів у ті медичні заклади, які мають в них потребу. Більше того, невикористані залишки списують, що розцінюється як нераціональне використання державних коштів.
Читайте: "Міжнародний день лікаря — святкуємо 2 жовтня!"
Отож, щоб усунути проблему, МОЗ цієї осені впроваджуватиме комплексну електронну систему обліку ліків у регіонах. Система дасть змогу точно розрахувати потребу в лікарських засобах, відстежувати процес їх використання та ефективно розподіляти залишки препаратів, які закупили на державні кошти.
Читайте: "Колективний договір в лікарні: алгоритм розробки"
Також в МОЗ зазначають, що завдяки рекомендаціям міжнародних організацій цього року вдалося усунути з держзакупівель застарілі препарати та замінити їх своєчасними та ефективними. Також за висновками Розрахункової палати міжнародні організації допомогли заощадити близько 40% бюджету на ліки, а деякі препарати закуповувалися у 26 разів дешевше, ніж під керівництвом МОЗ в 2015 році. Заощаджені кошти спрямовують на додаткову закупівлю ліків.