Програма реімбурсації «Доступні ліки — 2025»
Організація обігу медичних виробів та лікарських засобів
Що таке реімбурсація і державна програма «Доступні ліки»
Програму реімбурсації лікарських засобів «Доступні ліки» почали впроваджувати в 2017 році, щоб запобігти неправильному та нераціональному застосуванню ліків, а також підвищити доступність якісних, ефективних та безпечних лікарських засобів.
Реімбурсація ліків — повне або часткове відшкодування суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність з роздрібної торгівлі лікарськими засобами, вартості лікарських засобів або медичних виробів, що були відпущені пацієнту на підставі рецепта, за рахунок коштів Державного бюджету України.
Реімбурсація ліків — це механізм відшкодування державою вартості лікарських засобів. Реімбурсація в Україні реалізована у формі програми «Доступні ліки».
«Доступні ліки» — урядова програма, що забезпечує повну або часткову оплату вартості деяких лікарських засобів з бюджетних коштів. Вона поширюється на лікування захворювань, які добре лікуються амбулаторно, проте часто призводять до інвалідності й смерті пацієнтів.
NB! За умовами програми безплатно чи з доплатою можна отримати лише монопрепарати — ліки, що містять одну діючу речовину.
Доступні ліки — 2025: реєстри
Наказом від 04.09.2024 № 1537 МОЗ затвердило оновлені переліки ліків і медвиробів, які підлягають реімбурсації за програмою «Доступні ліки». Документ набрав чинності 30 вересня 2024 року.
Реімбурсація-2025: препарати
До оновлених реєстрів «Доступних ліків» увійшли:
- 472 лікарських засобів;
- 63 препаратів інсуліну;
- 9 комбінованих лікарських засобів;
- 45 медвиробів (тест-смужки для вимірювання рівня глюкози в крові).
Якщо затверджені реєстри будуть діяти у 2025 році, список препаратів «Доступних ліків-2025» залишиться без змін.