МОЗ планує внести зміни до Календаря профілактичних щеплень в Україні

МОЗ винесло на громадське обговорення проєкту наказу «Про внесення змін до Календаря профілактичних щеплень в Україні»

МОЗ винесло на громадське обговорення Положення про групи рівних

Нові вимоги до інфекційного контролю: пройти курс

1 січня 2025 року МОЗ оприлюднило для громадського обговорення проєкт наказу «Про внесення змін до Календаря профілактичних щеплень в Україні» (далі — Проєкт). 

Проєкт передбачає такі зміни до чинного Календаря вакцинації в Україні:

1. Щеплення проти проти вірусу папіломи людини (ВПЛ)

Головна зміна стосується введення до Національного Календаря профілактичних щеплень однократної вакцинації проти ВПЛ для дівчат віком 12—13 років. Щеплення проти ВПЛ запропоновано внести як обов’язкове та безоплатне. Якщо МОЗ затвердить зміну, вакцини закуповуватимуть коштом державного бюджету, також Проєкт передбачає можливість отримувати її за програмою з імунізації від міжнародних організацій чи як допомогу від інших країн.

2. Зміна схеми щеплення проти вірусного гепатиту В

МОЗ пропонує проводити щеплення у 2—4—6—18 місяців. Така схема дасть змогу використовувати сучасні комбіновані вакцини проти кількох інфекційних захворювань одночасно (АКДП + Hib + ВГВ). Це зменшить кількість ін’єкцій для дитини та кількість візитів до медзакладу. Зараз вакцинацію вірусного гепатиту В проводять окремо за схемою: у 1-й день, а потім у 2 та 6 місяців.

3. Зміна схеми щеплення проти кору, епідемічного паротиту та краснухи (КПК)

МОЗ пропонує проводити щеплення в 1 та 4 роки замість 1 та 6 років. З огляду на ризик спалаху кору, ця схема забезпечує захист дітей у більш ранньому віці, запобігає важкому перебігу захворювання та розвитку ускладнень.

4. Зміна схеми щеплення проти туберкульозу

МОЗ пропонує проводити вакцинацію БЦЖ проти туберкульозу через 24 години після народження дитини. Наразі це щеплення проводять на 3—5 добу життя. Також дітям до 9 місяців БЦЖ вводять без попереднього проведення туберкулінової шкірної проби/тесту вивільнення гамма-інтерферону в разі відсутнього відомого контакту з людиною, яка хворіє на туберкульоз.

Епіднагляд за туберкульозом: оновлений порядок

Ознайомтеся з Проєктом та додатками до нього докладно на сайті МОЗ у розділі Документи / Громадське обговорення. Зауваження та пропозиції МОЗ просить надсилати у вигляді порівняльної таблиці до 31 січня 2025 року на адресу вул. Грушевського, 7, м. Київ, 01601, e-mail: [email protected].

Раніше МОЗ нагадало, що поєднувати різні щеплення в один день безпечно.

За матеріалами МОЗ та Експертус Медзаклад

Як керівнику з медсестринства організувати вакцинацію у 2025 році

Статті за темою

Усі статті за темою

Календар профілактичних щеплень в Україні

МОЗ планує внести зміни до Календаря профілактичних щеплень в Україні. Нагадайте пацієнтам про безоплатну обов'язкову та платну рекомендовану вакцинацію та слідкуйте за змінами разом з нами
214538

Форма № 063/о «Карта профілактичних щеплень»: бланк та правила оформлення

З'ясуйте, хто і як має заповнювати карту профілактичних щеплень, як правильно вносити виправлення до медичної довідки 063/о та зберігати документ. Скачайте бланк форми № 063/о та використовуйте в роботі
118174

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді