Вступила в силу Мінаматська конвенція щодо ртуті

Конвенцію прийняли ще в 2013 році, проте саме 16 серпня 2017 вона набрала чинності. Чим обернеться це для медичної галузі?

Назва конвенції походить від японського міста Мінамата. В 1965 році майже 2 тисячі його жителів отруїлися ртуттю. Багато постраждалих невдовзі померли.

Конвенція обмежує застосування ртуті – сильного яду.

Для медичної галузі це обернеться скороченням обсягів виробництва окремих видів люмінісцентних ламп,  термометрів та інших медичних приладів. 

Окрім медицини обмеження торкнуться й гірничовидобувної галузі в сфері кустарного видобування золота, виготовленні цементу, роботи вугільних ТЕС. Згідно з поясненнями в ООН, ці види робіт призводять до значних викидів ртуті.  

Конвенцію підписали 128 країн, а ратифікували 74. 

Читайте в е-журналі «Довідник головної медичної сестри»:

Інструкція з охорони праці при роботі з ртутними приладами

Інструкція з охорони праці при роботі з ртутними приладами (далі — Інструкція) є інструкцією за видом робіт, що встановлює загальні вимоги безпеки медичних працівників під час роботи з ртутними приладами (термометрами, випромінювачами, люмінесцентними лампами, лампами для знезаражування приміщень тощо).

До чого готуватися ЗОЗ після скасування Господарського кодексу

Статті за темою

Усі статті за темою

План перевірки пожежної безпеки закладів охорони здоров’я: зразок

Розберіться, які нормативні вимоги до пожежної безпеки медичних закладів. Хто відповідальний за пожежну безпеку в ЗОЗ. Адаптуйте наш план перевірки пожежної безпеки для свого закладу та проведіть у ньому внутрішню перевірку
5346

Інструктажі з охорони праці в медзакладі

Контролювати вчасність проведення інструктажів з охорони праці та перевіряти рівень знань працівників – обов'язок керівника медичного закладу. Хто проводить інструктажі з охорони праці, які види інструктажів і коли який проводити, дізнайтеся зі статті
35933

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді