Чи може лікар-стоматолог працювати стоматологом-хірургом

1766
Автор
голова Ради Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я, адвокат

Запитання

У штатному росписі закладу є вакансія лікаря-стоматолога-хірурга, у ліцензії — стоматологія. Фахівець, що претендує на вказану посаду, здобув освіту за спеціальністю «Стоматологія» і має вищу категорію зі стоматології. Чи може цей лікар працювати стоматологом-хірургом? Чи потрібно йому проходити спеціалізацію за хірургічною стоматологією?

Відповідь

Курс для керівника стоматології: СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО ⭐

Відповідно до норм статті 74 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» від 19.11.1992 № 2801-XII, єдині кваліфікаційні вимоги до осіб, які займаються певними видами медичної діяльності, встановлює центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я. Відповідальність за дотримання зазначених кваліфікаційних вимог несуть керівники закладу охорони здоров’я та ті органи, які видають ліцензію на провадження господарської діяльності у сфері охорони здоров’я.

Єдині кваліфікаційні вимоги до осіб, що займаються певними видами медичної діяльності, містить Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників Випуск 78 Охорона здоров’я, затверджений наказом МОЗ від 29.03.2002 № 117 (далі — ДКХП 78).

Розділ «Професіонали в галузі стоматології» ДКХП 78 визначає дві окремі кваліфікаційні характеристики до посад лікаря-стоматолога та лікаря-стоматолога-хірурга.

Так, лікар-стоматолог повинен мати:

  • повну вищу освіту (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки «Медицина», спеціальністю «Стоматологія»
  • пройти спеціалізацію за фахом «Стоматологія» (інтернатура, курси спеціалізації)
  • отримати сертифікат лікаря-спеціаліста

Лікар-стоматолог-хірург повинен мати:

  • повну вищу освіту (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки «Медицина», спеціальністю «Стоматологія»
  • пройти інтернатуру за фахом «Стоматологія» з подальшою спеціалізацією за фахом «Стоматологія хірургічна»
  • отримати сертифікат лікаря-спеціаліста

Тобто претенденту на посаду лікаря-стоматолога-хірурга необхідно пройти відповідну спеціалізацію.

☀ Як застосовувати тарифну систему оплати праці?

Щодо питання ліцензування, то медичну практику ліцензіат провадить:

  • за лікарськими спеціальностями та спеціальностями молодших спеціалістів з медичною освітою, перелік яких затверджений МОЗ
  • за видами медичної допомоги (екстрена, первинна, вторинна (спеціалізована), третинна (високоспеціалізована), паліативна, медична реабілітація)

У Відомостях суб’єкта господарювання про стан матеріально-технічної бази, наявність персоналу із зазначенням його освітнього і кваліфікаційного рівня вказують конкретні методи, що застосовуються в медичній практиці, а саме: методи профілактики, методи діагностики, методи лікування, методи реабілітації, хірургічні втручання, методи знеболення.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Маркетингова політика стоматологічного закладу: що врахувати

Затвердьте маркетингову політику вашого стоматологічного закладу, щоб із хаосу зробити порядок, а з креативу — чіткий алгоритм дій. Як це зробити, розповідаємо в статті. Також подаємо приклад маркетингової програми стоматологічної клініки
1566

Акредитація стоматологічного кабінету, клініки

Експерт на конкретному прикладі роз'яснив, як відбувається акредитація стоматологічних закладів. З'ясуйте, чи має свою специфіку акредитація стоматологічної клініки, чи обов'язкова вона, за якими стандартами оцінюють стоматологію
4899