Чи може лікар-стоматолог працювати стоматологом-хірургом
Запитання
У штатному росписі закладу є вакансія лікаря-стоматолога-хірурга, у ліцензії — стоматологія. Фахівець, що претендує на вказану посаду, здобув освіту за спеціальністю «Стоматологія» і має вищу категорію зі стоматології. Чи може цей лікар працювати стоматологом-хірургом? Чи потрібно йому проходити спеціалізацію за хірургічною стоматологією?
Відповідь
Курс для керівника стоматології: СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО ⭐
Відповідно до норм статті 74 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» від 19.11.1992 № 2801-XII, єдині кваліфікаційні вимоги до осіб, які займаються певними видами медичної діяльності, встановлює центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я. Відповідальність за дотримання зазначених кваліфікаційних вимог несуть керівники закладу охорони здоров’я та ті органи, які видають ліцензію на провадження господарської діяльності у сфері охорони здоров’я.
Єдині кваліфікаційні вимоги до осіб, що займаються певними видами медичної діяльності, містить Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників Випуск 78 Охорона здоров’я, затверджений наказом МОЗ від 29.03.2002 № 117 (далі — ДКХП 78).
Розділ «Професіонали в галузі стоматології» ДКХП 78 визначає дві окремі кваліфікаційні характеристики до посад лікаря-стоматолога та лікаря-стоматолога-хірурга.
Так, лікар-стоматолог повинен мати:
- повну вищу освіту (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки «Медицина», спеціальністю «Стоматологія»
- пройти спеціалізацію за фахом «Стоматологія» (інтернатура, курси спеціалізації)
- отримати сертифікат лікаря-спеціаліста
Лікар-стоматолог-хірург повинен мати:
- повну вищу освіту (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки «Медицина», спеціальністю «Стоматологія»
- пройти інтернатуру за фахом «Стоматологія» з подальшою спеціалізацією за фахом «Стоматологія хірургічна»
- отримати сертифікат лікаря-спеціаліста
Тобто претенденту на посаду лікаря-стоматолога-хірурга необхідно пройти відповідну спеціалізацію.
Щодо питання ліцензування, то медичну практику ліцензіат провадить:
- за лікарськими спеціальностями та спеціальностями молодших спеціалістів з медичною освітою, перелік яких затверджений МОЗ
- за видами медичної допомоги (екстрена, первинна, вторинна (спеціалізована), третинна (високоспеціалізована), паліативна, медична реабілітація)
У Відомостях суб’єкта господарювання про стан матеріально-технічної бази, наявність персоналу із зазначенням його освітнього і кваліфікаційного рівня вказують конкретні методи, що застосовуються в медичній практиці, а саме: методи профілактики, методи діагностики, методи лікування, методи реабілітації, хірургічні втручання, методи знеболення.
⭐ Кадрові питання ⭐ Ліцензування медичної практики ⭐ Перевірки ⭐ Якість медичної допомоги ⭐ Правові питання в роботі керівника ⭐ Санепідрежим ⭐ Прибутки стоматології