1 вересня 2023 року втратив чинність наказ МОЗ «Про затвердження Протоколів надання медичної допомоги за спеціальностями «ортопедична стоматологія», «терапевтична стоматологія», «хірургічна стоматологія», «ортодонтія», «дитяча терапевтична стоматологія», «дитяча хірургічна стоматологія» від 23.11.2004 № 566 (наказ МОЗ «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів Міністерства охорони здоров’я України» від 28.02.2020 № 590). Це означає, що надання стоматологічної допомоги юридично не буде врегульовано доти, доки МОЗ не ухвалить натомість нових протоколів. Як за таких умов унормувати роботу стоматологів?
Заклад підписав договір з НСЗУ за пакетом «Стоматологічна допомога дорослим та дітям». Програма медичних гарантій не покриває і, відповідно, заклад має право надавати за плату від юридичних і фізичних осіб медичні послуги, які відсутні в таблиці співставлення медичних послуг із кодами національного класифікатора НК 025:2021 «Класифікатор хвороб та споріднених проблем охорони здоровʼя» та/або національного класифікатора НК 026:2021 «Класифікатор медичних інтервенцій», затвердженій наказом МОЗ від 03.04.2020 № 773. Які саме стоматологічні послуги дітям відсутні в таблиці співставлення і можна надавати за плату?
Які клінічні протоколи регулюють надання стоматологічної допомоги станом на січень 2025 року?
Приватний медичний заклад працевлаштовує лікаря-стоматолога, який має кілька сертифікатів із загальної стоматології, хірургії та ортопедії. Як правильно оформити на роботу лікаря, щоб він міг атестуватися за всіма спеціальностями?
У штатному росписі закладу є вакансія лікаря-стоматолога-хірурга, у ліцензії — стоматологія. Фахівець, що претендує на вказану посаду, здобув освіту за спеціальністю «Стоматологія» і має вищу категорію зі стоматології. Чи може цей лікар працювати стоматологом-хірургом? Чи потрібно йому проходити спеціалізацію за хірургічною стоматологією?
Чи можна ввести посаду стоматолога в ЦПМСД, якщо громада бажає і має змогу частково фінансувати заробітну плату? Як це оформити?