Чи правомірно ввести посаду стоматолога в ЦПМСД

2056
Автор
адвокат адвокатського бюро «Олени Менделя», Київ

Запитання

Чи можна ввести посаду стоматолога в ЦПМСД, якщо громада бажає і має змогу частково фінансувати заробітну плату? Як це оформити?

Відповідь

Курс для керівника стоматології СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО ⭐

Центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги є закладом охорони здоров’я, що утворюється з метою забезпечення потреб населення у первинній медичній допомозі (п. 1 розд. І наказу МОЗ «Про затвердження Положення про центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги та положень про його підрозділи» від 29.07.2016 № 801; далі — Положення).

«Первинна медична допомога — це медична допомога, що передбачає надання консультації, діагностику та лікування найпоширеніших хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів, здійснення профілактичних заходів; направлення відповідно до медичних показань пацієнта, який не потребує екстреної медичної допомоги, для надання йому вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги; надання невідкладної медичної допомоги у разі розладу фізичного чи психічного здоров’я пацієнта, який не потребує екстреної, вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги» (ст. 35-1 Основ законодавства України про охорону здоров’я)

✅✅✅ Атестація лікарів-стоматологів: які документи подавати

Основні завдання ЦПМСД:

  • організовувати надання прикріпленому населенню ПМД
  • забезпечувати належну доступність та якість ПМД для прикріпленого населення
  • організовувати взаємодію із ЗОЗ, що надають вторинну (спеціалізовану), медичну допомогу, третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу, екстрену медичну допомогу, паліативну медичну допомогу, медичну реабілітацію
  • організовувати й надавати невідкладну медичну допомогу населенню
  • планувати розвиток ПМД
  • проводити організаційно-методичну роботу за напрямом ПМД
  • здійснювати фінансове та матеріально-технічне забезпечення ПМД
  • забезпечувати кадрове укомплектування
  • забезпечувати взаємодію між підрозділами ЦПМСД в інтересах удосконалення надання медичної допомоги, збереження та зміцнення здоров’я населення
  • сприяти доступності для населення сільської місцевості стоматологічної та екстреної допомоги, забезпечення лікарськими засобами (п. 1 розділу ІІ Положення)
⭐ Чи має право лікар-стоматолог надавати допомогу дітям?

Надавачем ПМД є заклад охорони здоров’я будь-якої організаційно-правової форми, зокрема й КНП, або ФОПи, які одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та забезпечують на її основі медичне обслуговування населення, безпосередньо пов’язане з наданням ПМД.

Лікарем з надання ПМД є професіонал у галузі лікувальної справи (лікар загальної практики — сімейний лікар, лікар-педіатр, лікар-терапевт), який перебуває у трудових відносинах із надавачем ПМД або провадить господарську діяльність з медичної практики як ФОП та особисто надає ПМД (п. 2 Порядку надання первинної медичної допомоги, затвердженого наказом МОЗ від 19.03.2018 № 504).

Лікарі стоматологічного профілю проходять підготовку за напрямом «Стоматологія», а не «Лікувальна справа», а отже, ввести в штат такого працівника наразі не правомірно.

Щоб сприяти доступності стоматологічної допомоги, виділіть приміщення в амбулаторії ЦПМСД для лікаря-стоматолога, наприклад, штатного працівника районної лікарні, або лікаря-стоматолога, який є ФОПом та має ліцензію на здійснення господарської діяльності з медичної практики.

Робота за програмою медичних гарантій у 2025 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Маркетингова політика стоматологічного закладу: що врахувати

Затвердьте маркетингову політику вашого стоматологічного закладу, щоб із хаосу зробити порядок, а з креативу — чіткий алгоритм дій. Як це зробити, розповідаємо в статті. Також подаємо приклад маркетингової програми стоматологічної клініки
2311