Відпустка медичного реєстратора
Запитання
На яку тривалість відпустки мають право реєстратори медичні і чи передбачена для них додаткова відпустка?
Відповідь
Доплати професіоналам з вищою немедичною освітою
Право на на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці (далі — додаткова відпустка) тривалістю до семи календарних днів мають:
- молодші спеціалісти з медичною освітою
- молодші медичні сестри з догляду за хворими
- молодші медичні сестри закладів та установ охорони здоров’я, освіти та соціального забезпечення
Про це йдеться в поз.133—134 розд. ХVІІ «Охорона здоров’я, освіта та соціальна допомога» Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, затвердженого постановою КМУ від 17.11.1997 № 1290; далі — Список).
✅✅✅ Допомога на оздоровлення медпрацівникам: зразок наказу
Реєстратор медичний — це технічний службовець (Випуск 78 «Охорона здоров’я» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом МОЗ від 29.03.2002 № 117). Право на додаткову відпустку тривалістю до семи календарних днів мають лише реєстратори медичні, зайняті в архівах у психіатричних закладах (поз. 31а, 45а розд. ХVІІ Списку). Інших реєстраторів медичних Список не передбачає. Тому права на додаткову відпустку вони не мають.
! Професія «реєстратор медичний» не входила до раніше чинної Номенклатури спеціальностей середніх медичних працівників (затверджена наказом МОЗ від 23.10.1991 № 146).
Медичним реєстраторам надають щорічну основну відпустку тривалістю не менш ніж 24 календарні дні за відпрацьований робочий рік, який відраховують із дня укладення трудового договору (ст. 6. Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).
☀ Ситуація 1. Яку доплату встановити головній медсестрі ☀ Ситуація 2. Яку доплату встановити старшій акушерці і старшому фельдшеру‑лаборанту ☀ Ситуація 3. Чи мають право на доплати зовнішні сумісники ☀ Ситуація 4. Чи має право на доплату фельдшер-лаборант-гістолог ☀ Ситуація 5. Чи мають право на доплати лікарі-інтерни і медики, які працюють у військкоматах ☀ Ситуація 6. Чи враховувати доплату під час розрахунку лікарняних та відпускних