Відпустка медичного реєстратора

3790
Автор
Експертна редакція порталу

Запитання

На яку тривалість відпустки мають право реєстратори медичні і чи передбачена для них додаткова відпустка?

Відповідь

Доплати професіоналам з вищою немедичною освітою

Право на на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці (далі — додаткова відпустка) тривалістю до семи календарних днів мають:

  • молодші спеціалісти з медичною освітою
  • молодші медичні сестри з догляду за хворими
  • молодші медичні сестри закладів та установ охорони здоров’я, освіти та соціального забезпечення

Про це йдеться в поз.133—134 розд. ХVІІ «Охорона здоров’я, освіта та соціальна допомога» Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, затвердженого постановою КМУ від 17.11.1997 № 1290; далі — Список).

✅✅✅ Допомога на оздоровлення медпрацівникам: зразок наказу

Реєстратор медичний — це технічний службовець (Випуск 78 «Охорона здоров’я» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом МОЗ від 29.03.2002 № 117). Право на додаткову відпустку тривалістю до семи календарних днів мають лише реєстратори медичні, зайняті в архівах у психіатричних закладах (поз. 31а, 45а розд. ХVІІ Списку). Інших реєстраторів медичних Список не передбачає. Тому права на додаткову відпустку вони не мають.

! Професія «реєстратор медичний» не входила до раніше чинної Номенклатури спеціальностей середніх медичних працівників (затверджена наказом МОЗ від 23.10.1991 № 146).

Медичним реєстраторам надають щорічну основну відпустку тривалістю не менш ніж 24 календарні дні за відпрацьований робочий рік, який відраховують із дня укладення трудового договору (ст. 6. Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки медичних працівників

Відпустки медичних працівників через професійні особливості викликають багато запитань у відділу кадрів медичного закладу. Розкажемо, як правильно надати відпустку та які документи оформити
80148

Чи згорять відпустки, не використані в минулі роки, коли набере чинності новий Закон про працю

У працівників накопичилися дні невикористаних відпусток за кілька років. У когось залишилося п’ять днів відпустки, у когось — 30. Чи «згорять» ці дні після того, як набере чинності новий Закон про працю?
3184