Пільгова пенсія рентгенолаборанта

5035

Запитання

Чи має право рентгенолаборант кабінету флюорографії на пільгову пенсію?

Відповідь

Як нараховувати коронавірусні доплати 2021

Пенсію за віком на пільгових умовах призначають за списками виробництв, робіт, професій, посад і показників, які затверджує КМУ. Порядок застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджено наказом Мінпраці від 18.11.2005 № 383 (далі — Порядок № 383).

NB! Нині чинними є списки, затверджені постановою КМУ від 24.06.2016 № 461, до якої внесли зміни постановою КМУ від 04.07.2017 № 479.

Із 3 серпня 2016 року зі Списку 1 виключили посаду рентгенолаборанта флюорографічних кабінетів. Однак залишили посади:

  • молодших спеціалістів з медичною освітою рентгенівських відділень (кабінетів)
  • молодших спеціалістів з медичною освітою, які зайняті у відділеннях інтервенційної радіології (рентгенохірургічний блок)

Згідно з Порядком № 383 виконання професійних обов’язків рентгенолаборанта у кабінеті флюорографії до пільгового стажу включається лише за період до 2 серпня 2016 року.

Відповідно до Порядку № 383 при вирішенні питання про пільгову пенсію має враховуватися список професій та виробництв, що був чинним у той час, коли працівник займав ту чи іншу посаду. Пільговий стаж включає в себе увесь час роботи на відповідній посаді, незважаючи на те, коли її було внесено до списку. Проте працівник має документально засвідчити відповідні умови праці, якою він був зайнятий до 21 серпня 1992 року, та/або надати результати проведення атестації робочих місць за умовами праці, що підтверджує її важкий/небезпечний характер, після цієї дати.

⭐⭐⭐ Який стаж дає право отримувати пільгову пенсію?

Наказ МОН від 23.11.2007 № 742 кваліфікує посаду «рентгенолаборант» як таку, що належить до молодших спеціалістів з медичною освітою. Тож відповідна позиція списку професій та виробництв, які є підставою для надання пільгових пенсій медичним працівникам, включає в себе усі посади рентгенлаборантів, враховуючи і працівників рентгенвідділень/кабінетів, у тому разі, якщо вони повний робочий день зайняті на роботах і в умовах, передбачених цією позицією. Це має підтверджуватися висновком атестації робочих місць за умовами праці.

Отже, отримати пільгову пенсію можуть рентгенлаборанти, які працюють:

  • у рентгенвідділеннях/кабінетах
  • у відділеннях інтервенційної радіології

Рентгенолаборант кабінету флюорографії з 3 серпня 2016 року права на таку пенсію не має.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки медичних працівників

Відпустки медичних працівників через професійні особливості викликають багато запитань у відділу кадрів медичного закладу. Розкажемо, як правильно надати відпустку та які документи оформити
80102