Порядок обчислення спеціального стажу медичним працівника

376
Теми:

Запитання

Чим регламентований порядок обчислення спеціального стажу медичним працівникам?

Відповідь

Порядок обчислення спеціального стажу та умови, за яких особа набуває права на пенсію за вислугу років, окреслені у Законі України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788­XII (далі — Закон про пенсійне забезпечення).

Порядок обчислення спеціального стажу медичним працівникаЧитайте: "Введення інсуліну: алгоритм для медсестер"

 

При визначенні права на пенсію за вислугу років стаж як до, так і після 01.01.2004 обчислюють відповідно до Закону про пенсійне забезпечення та постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній» від 12.08.1993 № 637 — за даними трудової книжки та уточнювальних довідок (за потреби).

Також при обчисленні спеціального стажу можуть розглядати інші документи (положення про заклад, структура, штатні розписи, акредитаційний сертифікат тощо).

Так, наприклад, наказом Міністерства охорони здоров’я України від 28.10.2002 № 385 затверджені Переліки закладів охорони здоров’я, лікарських, провізорських посад та посад молодших спеціалістів з фармацевтичною освітою у закладах охорони здоров’я (далі — Переліки).

Зазначимо, що органи Пенсійного фонду України керуються також і нормами інших законів, постанов Кабінету Міністрів України, наказів міністерств, відомств.

Порядок обчислення спеціального стажу медичним працівникаЧитайте: "Форма № 12 «Звіт про захворювання, зареєстровані у хворих, які проживають в районі обслуговування ЛПЗ»"

 

У разі коли підприємства, установи, організації або їхні правонаступники розміщені на тимчасово окупованій території України або в районах проведення антитерористичної операції, спеціальний трудовий стаж може підтверджуватися за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Отже, якщо постає питання, чи зараховувати той чи той період до спеціального стажу, працівники управлінь Пенсійного фонду, а також уповноважені представники установ, які допомагають своєму працівникові визначити право на пенсію за вислугу років, користуються згаданими Переліками.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Льготы в физиотерапии: пенсия, доплаты, отпуск

Читайте, какие льготы полагаются медицинской сестре физиотерапии, в каких случаях можно рассчитывать на сокращенную рабочую неделю и дополнительный отпуск и нужно ли проводить аттестацию рабочих мест.
6107

Пільгова пенсія медпрацівників психоневрологічного диспансерно-поліклінічного відділення

Чи передбачена пільгова пенсія медичним працівникам психоневрологічного відділення? Які види робіт вважають безпосереднім обслуговування хворих? Які нормативні акти врегульовують ці питання? Докладно відповідаємо у статті!
4287

Зарахування до медичного стажу періоду роботи психологом

З листа до редакції: «Лікар-терапевт 3 роки працювала на посаді психолога кардіологічної медико-соціальної експертної комісії обласного центру медико-соціальної експертизи. Чи можна зарахувати цей період до медичного стажу при оформленні пенсії?»
2117

Зарахування періодів роботи в окремих кабінетах закладу охорони здоров’я до стажу роботи у подвійному розмірі

У 2005 році Мінпраці спільно з МОЗ та Пенсійним фондом видав листа, згідно з яким періоди роботи працівників у кабінетах інфекційних захворювань, протитуберкульозному, наркологічному та психіатричному кабінетах зараховують до стажу роботи у подвійному розмірі. Однак у листі Пенсійного фонду, виданому у 2010 році, йдеться, що зарахування роботи у вказаних кабінетах у подвійному розмірі можливе тільки якщо вказані кабінети є окремими структурними підрозділами. Тож яким із цих нормативних документів слід керуватись?
5087