Пільгова пенсія медпрацівників психоневрологічного диспансерно-поліклінічного відділення

Чи передбачена пільгова пенсія медичним працівникам психоневрологічного відділення? Які види робіт вважають безпосереднім обслуговування хворих? Які нормативні акти врегульовують ці питання? Докладно відповідаємо у статті!

Нормативні акти, якими затверджується право працівників на пільгову пенсію:

Пільгова пенсія медпрацівників психоневрологічного диспансерно-поліклінічного відділення

Читайте: "Посадові інструкції медперсоналу: роль в організації роботи"

Закон № 1788 визначає осіб, які мають право на призначення пільгової пенсії за віком:

 • Працівники, які зайняті на підземних роботах
 • Працівники, які зайняті на роботах із особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці
 • Працівники, які зайняті на роботах зі Списку №1 і №2 виробництв, зайнятість в яких дає право на пільгову пенсію за віком. Ці Списки затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2016 № 461 (набрали чинності 03.08.2016; далі — Список № 1, Список № 2)

Пільгова пенсія медпрацівників психоневрологічного диспансерно-поліклінічного відділенняЧитайте: "Організовуємо діяльність кабінету «Довіра»"

Пільгова пенсія за віком може передбачена тільки, коли

 • Працівник працює за професією, що вказана у Списках, затверджених постановою № 461  
 • Працівник працює на роботі зі  шкідливими умовами повний робочий день. Визнати умови шкідливими чи особливо шкідливими можна лише після проведення атестації робочого місця.

Посади медичних працівників психоневрологічних чи психіатричних медичних закладів, яким передбачена пільгова пенсія за віком, визначені в розділі ХХІV «Охорона здоров’я та соціальна допомога» Списку № 2:

 • Молодші медичні сестри
 • Молодші медсестри з догляду за хворими
 • Сестри-господині
 • Молодші спеціалісти з медичною освітою

Також тут є важлива ремарка: йдеться про працівників, які безпосередньо обслуговують хворих протягом 80% свого робочого часу. Цей факт повинен бути підтверджений шляхом атестації робочого місця.

Пільгова пенсія медпрацівників психоневрологічного диспансерно-поліклінічного відділенняЧитайте: "Раціональне використання антибіотиків відповідно до інструкції МОЗ"

Які види робіт вважають безпосереднім обслуговуванням хворих?

Для молодших спеціалістів з медичною освітою, це прийом хворих у закладах, які вказані у Списку №2 розділу XXIV, проводення лікувальних чи діагностичних процедур для пацієнтів, масаж, безпосереднє надання стоматологічної допомоги, ін’єкції, проведення обстеження та догляд інфекційних та туберкульозних осередків.

Для молодших медсестер: робота з медичним інструментарієм, приладами – проведення дезінфекції, миття інвентарю тощо. Обслуговування хворих: гігієнічна обробка рук, допомога у прийманні їжі та її роздача пацієнтам, переміщення і транспортування пацієнтів до маніпуляційних кабінетів, зміна білизну, проводення прибирання у палатах та суміжних приміщеннях. 

Нові вимоги до ліцензування медичної практики