Робота головної медичної сестри за сумісництвом: чи правомірно
Запитання
Відповідь
Нормативна база: постанова КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 № 245; наказ Мінпраці, Мінфіну та Мін’юсту «Про затвердження Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 28.06.1993 № 43.
У цих актах визначено посади, на яких працівники не мають права працювати за сумісництвом, — це керівники державних підприємств, установ та організацій, їх заступники, керівники структурних підрозділів та їх заступники. Відповідно до Державного класифікатора (ДК 003-2010) та Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників системи охорони здоров’я, що затверджений наказом МОЗ від 29.03.2002 № 117, посаду заступника керівника віднесено до керівників.
Проте в зазначених актах є винятки, відповідно до яких керівники мають право працювати за сумісництвом, якщо це посади педагогічного, медичного персоналу, науковців та творча діяльність.
Отже, заступник головного лікаря з медсестринства та головна медична сестра мають право працювати за сумісництвом на будь-якій посаді сестри медичної.
- Особливості заповнення форми рецептурного бланка
- Як правильно оформлювати та вести журнал обліку лікарських засобів
- Локальний формуляр лікарських засобів: порядок розроблення
- Форма 086/о медичної документації: вимоги до заповнення
- Нюанси заповнення форми 025/о «Медична карта амбулаторного хворого»
- Нове Положення про центр первинної медико-санітарної допомоги