Робота головної медичної сестри за сумісництвом: чи правомірно

3174

Запитання

Відповідь

Нормативна база: постанова КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 № 245; наказ Мінпраці, Мінфіну та Мін’юсту «Про затвердження Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 28.06.1993 № 43.

У цих актах визначено посади, на яких працівники не мають права працювати за сумісництвом, — це керівники державних підприємств, установ та організацій, їх заступники, керівники структурних підрозділів та їх заступники. Відповідно до Державного класифікатора (ДК 003-2010) та Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників системи охорони здоров’я, що затверджений наказом МОЗ від 29.03.2002 № 117, посаду заступника керівника віднесено до керівників.

Проте в зазначених актах є винятки, відповідно до яких керівники мають право працювати за сумісництвом, якщо це посади педагогічного, медичного персоналу, науковців та творча діяльність.

Отже, заступник головного лікаря з медсестринства та головна медична сестра мають право працювати за сумісництвом на будь-якій посаді сестри медичної.

До чого готуватися ЗОЗ після скасування Господарського кодексу

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Програма реімбурсації «Доступні ліки»: актуальні переліки, законодавство

З'ясуйте, що передбачає програма «Доступні ліки» в Україні, який повний перелік доступних ліків і медвиробів та як ЗОЗ долучитися до програми. Скачайте актуальні реєстри ліків і медвиробів
469350

Рак легені: протокол лікування

За якими симптомами діагностують рак легені та який алгоритм лікування пацієнтів з цією хворобою. Читайте у статті та скачайте чинний протокол медичної допомоги при даному захворюванні
7100