Робота головної медичної сестри за сумісництвом: чи правомірно

3333

Запитання

Відповідь

Нормативна база: постанова КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 № 245; наказ Мінпраці, Мінфіну та Мін’юсту «Про затвердження Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 28.06.1993 № 43.

У цих актах визначено посади, на яких працівники не мають права працювати за сумісництвом, — це керівники державних підприємств, установ та організацій, їх заступники, керівники структурних підрозділів та їх заступники. Відповідно до Державного класифікатора (ДК 003-2010) та Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників системи охорони здоров’я, що затверджений наказом МОЗ від 29.03.2002 № 117, посаду заступника керівника віднесено до керівників.

Проте в зазначених актах є винятки, відповідно до яких керівники мають право працювати за сумісництвом, якщо це посади педагогічного, медичного персоналу, науковців та творча діяльність.

Отже, заступник головного лікаря з медсестринства та головна медична сестра мають право працювати за сумісництвом на будь-якій посаді сестри медичної.

Як набирати бали БПР за новими критеріями

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Що таке оцінювання повсякденного функціонування особи та як його проводити

У 2025 році в Україні запрацювала нова система оцінювання повсякденного функціонування особи (ОПФО). З'ясуйте, чим ОПФО відрізняється від медико-соціальної експертизи та як його проводити
379

Програма реімбурсації «Доступні ліки»: актуальні переліки, законодавство

У статті розглянемо нормативну базу з питань реімбурсації лікарських засобів та медичних виробів, актуальні переліки, затверджені МОЗ, та умови отримання препаратів за урядовою програмою
480404