Відповіді на запитання за темою Медичне законодавство

Закупівля медобладнання за бюджетні кошти під час війни
Замовник — комунальне некомерційне підприємство — має потребу закупити за бюджетні кош­ти медичне обладнання, що не зазначене в наказі МОЗ від 09.05.2022 № 761. Чи маємо право придбати таке обладнання під час дії воєнного стану?
3087
Як визначити вартість платних медичних послуг КНП
Наше КНП (вторинка) уклало договір з Центром (первинка) на лабораторні дослідження. Центр не хоче платити нам за лабораторні дослідження, мотивуючи необхідність затвердження тарифів виконавчим комітетом, при цьому вони вимагають зняти з вартості медичних послуг накладні витрати та рентабельність. Підкажіть, чи маємо ми право як комунальне неприбуткове підприємство самі затверджувати свої ціни або тарифи або на які саме медичні послуги ми можемо самі затверджувати тарифи, чи обов’язково їх затверджувати на виконкомі. Також у нас на території є ще одна лікарня вторинного рівня та приватні лабораторії, ми конкуруємо та приймаємо участь у торгах на Прозоро. Щоб виграти, нам необхідно знизити ціну медичної послуги, а якщо ми затвердимо її на виконкомі, то як зможемо грати у тендері на зниження? Так як наш виконком керується ст. 28 ЗУ «Про місцеве самоврядування» і вже нам повідомив, що наші медичні послуги віднесуть до побутових або інших, а це регуляторний акт, тобто ціни будуть затверджуватись біля двох місяців. (За редакцією автора)
2989
Хто фінансує безкоштовні рецепти для пільговиків
В лікарню з 2019 року поступають кошти за договором НСЗУ на первинку. Хто має фінансувати пільгову категорію громадян по безкоштовним рецептам? Місцевий бюджет чи НСЗУ? (Орфографія і пунктуація автора збережені)
1364