Безпечний алгоритм медсестринських маніпуляцій

1755
Теми:

Запитання

Чи існує епідемічно безпечний алгоритм медсестринських маніпуляцій, який би відповідав вимогам законодавства щодо змісту та оформлення. На основі якого нормативного документу розробляється такий алгоритм?

Відповідь

Інструкція з організації та впровадження системи інфекційного контролю в акушерських стаціонарах, затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 10 травня 2007 року № 234 (далі — Інструкція № 234) наводить рекомендації щодо виконання процедур та маніпуляцій, на основі яких можна розробити епідемічно безпечні алгоритми.

Безпечний алгоритм медсестринських маніпуляційЧитайте: "Профілактика професійних захворювань медичних працівників на вірусні гепатити"

Алгоритм — обґрунтовані способи використання універсальних заходів безпеки при виконанні певних процедур та маніпуляцій з позицій епідемічної безпеки у письмовому вигляді, що забезпечують дотримання вимог інфекційного контролю. Розробляючи алгоритм, необхідно визначити з якою метою проводиться конкретна процедура (маніпуляція), хто буде виконувати маніпуляцію, де вона буде проходити, конкретний поетапний опис виконання або здійснення процедури (маніпуляції) та перелік необхідного обладнання.

Основні принципи складання алгоритму:

  • чіткість;
  • конкретність;
  • однозначність;
  • реальність для виконання.

Алгоритми потрібно розробляти для тих видів діяльності, які пов’язані з ризиком внутрішньо-лікарняного інфікування пацієнтів та/чи медичного персоналу.

Епідемічно безпечні алгоритми розробляє робоча група з працівників закладу охорони здоров’я відповідно до функціональних обов’язків персоналу. До даної групи входять епідеміолог, представник адміністрації закладу охорони здоров’я, виконавці алгоритму. Затверджує алгоритм головний лікар після того як його обговорить і перевірить на своєму засіданні комісія з інфекційного контролю. Після цього необхідно повідомити осіб, які мають дотримуватися даного алгоритму про його наявність і провести навчання, аби кожен знав, як його виконувати.

Безпечний алгоритм медсестринських маніпуляційЧитайте: "Правила транспортування зараженої ВІЛ-інфекцією крові"

Протягом року шляхом анкетування чи опитування медичних працівників, які послуговуються алгоритмом, з’ясовують його недоліки та переробляють документ, усуваючи їх. Процедуру затвердження повторюють, після чого алгоритм вважають чинним на строк до 3 років. Після збігу цього часу робоча група переглядає алгоритм та вносить корективи, якщо було затверджено нові нормативні акти з визначеного питання.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Аптечка невідкладної допомоги в ЗОЗ: нормативні документи, склад

Щоб якісно надавати невідкладну медичну допомогу, у кожному ЗОЗ має бути сформована аптечка з лікарськими засобами відповідно до груп невідкладних станів. Що має містити така аптечка, розповідаємо в статті
27395

Серцево-легенева реанімація: зразок СОП

Керуйтеся рекомендаціями МОЗ, як робити серцево-легеневу реанімацію в зоні непрямої загрози та в зоні евакуації. Завантажте зразок СОП та використовуйте його в роботі
13201

СОПи для медсестер: зразки

Зібрали СОПи для медсестер, які можуть знадобитися в щоденній роботі. Зокрема визначили й ті, що актуальні під час воєнного стану
132217