Листки непрацездатності у неакредитованому ЛПЗ

752

Запитання

Чи може видавати листки непрацездатності заклад, який не акредитовано?

Відповідь

Медичну експертизу з тимчасової втрати працездатності (далі — ЕТН) проводить лікар або комісія лікарів у закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності, а також лікарі, що провадять господарську діяльність з медичної практики як фізичні особи — підприємці (ч. 1 ст. 69 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» від 19.11.1992 № 2801-XII).

Єдиний порядок організації та проведення ЕТН визначений у Положенні про експертизу тимчасової непрацездатності, затвердженому наказом Міністерства охорони здоров’я України від 09.04.2008 № 189, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 04.07.2008 за № 589/15280 (далі — Положення).

Листки непрацездатності у неакредитованому ЛПЗЧитайте: "Організаційні заходи для наставницької роботи: приклад оформлення"

На самому початку документа знаходимо відповідь на запитання читача, яке отримала редакція журналу «Управління закладом охорони здоров’я»:

«1.2. ЕТН здійснюється за умови наявності ліцензії Міністерства охорони здоров'я України на право провадження господарської діяльності з медичної практики та сертифіката державної акредитації закладу охорони здоров'я незалежно від форм власності».

Листки непрацездатності у неакредитованому ЛПЗЧитайте: "Заповнення листка непрацездатності: на що звернути увагу медику"  

Отже, ЕТН не є окремим видом ліцензійної діяльності, а акредитація закладу охорони здоров’я є обов’язковою передумовою для здійснення ЕТН та видачі листка непрацездатності.

Як керівнику з медсестринства організувати вакцинацію у 2025 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Інформована згода пацієнта на лікування: форма № 003-6/о

Скачайте та з'ясуйте, як заповнити форму № 003-6/о «Інформована добровільна згода пацієнта на проведення діагностики, лікування та на проведення операції та знеболення і на присутність або участь учасників освітнього процесу»
33723

Інформовані добровільні згоди для пацієнта у стоматології: обов'язкові та рекомендовані

Які бланки пацієнт обов'язково має заповнити під час візиту до стоматолога? Які ж форми та зразки є рекомендованими для ефективної роботи стоматологічного ЗОЗ? Про це — далі у статті
15385

Форми первинної облікової документації стоматології: як вести та скільки зберігати

Перевірте, чи ведете всі обов’язкові форми первинної облікової документації, скористайтеся підказками, як їх заповнювати і скільки зберігати. Скачайте пам'ятку та використовуйте в роботі
13178