Листки непрацездатності у неакредитованому ЛПЗ

537

Запитання

Чи може видавати листки непрацездатності заклад, який не акредитовано?

Відповідь

Медичну експертизу з тимчасової втрати працездатності (далі — ЕТН) проводить лікар або комісія лікарів у закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності, а також лікарі, що провадять господарську діяльність з медичної практики як фізичні особи — підприємці (ч. 1 ст. 69 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» від 19.11.1992 № 2801-XII).

Єдиний порядок організації та проведення ЕТН визначений у Положенні про експертизу тимчасової непрацездатності, затвердженому наказом Міністерства охорони здоров’я України від 09.04.2008 № 189, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 04.07.2008 за № 589/15280 (далі — Положення).

Листки непрацездатності у неакредитованому ЛПЗЧитайте: "Організаційні заходи для наставницької роботи: приклад оформлення"

На самому початку документа знаходимо відповідь на запитання читача, яке отримала редакція журналу «Управління закладом охорони здоров’я»:

«1.2. ЕТН здійснюється за умови наявності ліцензії Міністерства охорони здоров'я України на право провадження господарської діяльності з медичної практики та сертифіката державної акредитації закладу охорони здоров'я незалежно від форм власності».

Листки непрацездатності у неакредитованому ЛПЗЧитайте: "Заповнення листка непрацездатності: на що звернути увагу медику"  

Отже, ЕТН не є окремим видом ліцензійної діяльності, а акредитація закладу охорони здоров’я є обов’язковою передумовою для здійснення ЕТН та видачі листка непрацездатності.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

СОП «Тестування на вірусні гепатити B і C із використанням швидких тестів»: зразок

Зразок СОП допоможе впорядкувати процедуру і дотримати техніки безпеки під час визначення антитіл до вірусу гепатиту B та C в цільній крові, сироватці чи плазмі з метою діагностики гепатиту B та C
364