Санітарні норми щодо користування ультразвуковим апаратом

1244

Запитання

Чи є якісь санітарні правила щодо користування та очищення приладів УЗД?

Відповідь

Під час користування приладами ультразвукової діагностики важливо керуватися рекомендаціями, які викладені в інструкції до них.

Наведемо загальні правила:

  • Використовуйте стерильне латексне чи безлатексне покриття під час користування приладами для проведення малоінвазивних процедур. Захисне покриття для датчиків окрім того захищає устаткування від зношування від механічного контакту зі шкірою пацієнта.
  • Персонал повинен мати маску та одноразові гумові рукавички
  • Якщо працівник взаємодіє з хворими з підозрою на гепатит та ВІЛ-інфекцію, процедуру УЗД потрібно проводити з безлатексним/латексним покриттям, яке потім необхідно утилізувати.
  • Під час взаємодії з пацієнтами, які не входять до групи ризику, можна не використовувати захисне покриття.

!Важливо: Якщо біологічні рідини пацієнта потрапляють на датчик, його спочатку миють у мийному розчині, а потім дезінфікують і ополіскують проточною водою. Після цього сушать.

               

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
4856

Класифікація медичних відходів

З'ясуйте, до якої категорії належать медичні відходи. Дотримуйте вимог чинного законодавства та убезпечте заклад від поширення інфекцій, а себе — від відповідальності
95960