Санітарні вимоги до облицювання стін

647

Запитання

Якими є вимоги до облицювання стін в приміщеннях перинатальних центрів?

Відповідь

Санітарні вимоги до облаштування приміщень перинатальних центрів затверджено Наказом МОЗ Про затвердження Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до розміщення, облаштування, обладнання та експлуатації перинатальних центрів» від 26.01.2012  № 55.

Облицювання стін залу залежить від того, які функції має виконувати приміщення. В операційній перинатального відділення, а також в пологових залах не тільки стіни, а й підлога, стеля та інші покриття повинні бути гладкими, щоб їх було було легко мити мийними та дезінфекційними засобами. З цієї ж причини важливо, щоб підлога і стіни на стику були заокругленими та герметичними. Неприпустимо, щоб на стінах чи підлозі були сколи чи нерівності. 

Санітарні вимоги до облицювання стін Читайте: "Бактерицидні лампи та їх застосування у медичних закладах"

У душових приміщеннях та інших залах з «вологим режимом» облицювання стін на всю висоту повинно бути вологостійким і придатним до миття і мийними, і дезінфікуючими засобами. 
Якщо у закладі використовуються підвісні стелі, то її матеріали повинні легко митися та бути доступними для проведення дезінфекції, а сама конструкція в залах з класом «особливо чисті» та «чисті» має бути герметичною. 

Санітарні вимоги до облицювання стін Вас може зацікавити: "Комісія з інфекційного контролю: положення та плани роботи"

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
5072

Класифікація медичних відходів

З'ясуйте, до якої категорії належать медичні відходи. Дотримуйте вимог чинного законодавства та убезпечте заклад від поширення інфекцій, а себе — від відповідальності
97663