Видатки на придбання медзакладом медичних інструментів, пристроїв та приладдя

9810

Запитання

Відповідь

Передусім зазначимо, що фельдшерські сумки, тонометри, бокси для стерилізації, пульсоксиметри, глюкометри, ваги медичні для новонароджених, опромінювачі є медичними пристроями та приладдям, а гігрометри — кліматичним обладнанням.

Оскільки ціна (без ПДВ) медичних пристроїв, приладдя та кліматичного обладнання становить від 300 до 1500 грн., їх відносять не до основних засобів, а до малоцінних необоротних матеріальних активів як предмети вартістю до 6000 грн. (без ПДВ), строк використання яких перевищує один рік.

Тому видатки з придбання цих медичних пристроїв та приладдя потрібно проводити за КЕКВ 2220 «Медикаменти та перев’язувальні матеріали». Бо вироби медичного призначення, такі як інструменти, пристрої, приладдя, матеріали та інші вироби, зокрема термометри, діагностичні тести тощо, які не беруться на облік як основні засоби, придбавають саме за КЕКВ 2220 «Медикаменти та перев’язувальні матеріали».

Такої думки притримується і Казначейство у своїх роз’ясненнях від 12.09.2013 № 17-08/59-21373 та від 25.03.2014 № 17-05/288-6816.

Перелік медичних виробів визначає Державний реєстр медичної техніки і виробів медичного призначення (www.moz.gov.ua). Окрім цього, належність до медичних виробів визначають і Методичні рекомендації ведення обліку лікарських засобів та медичних виробів у закладах охорони здоров’я, затверджених наказом МОЗ від 09.09.2014 № 635 (які застосовуються наразі в частині, що не суперечить НП(с)БОДС). За цим нормативним актом до медичних виробів відносять, зокрема:

  • медичні вироби, які використовуються як окремо, так і в поєднанні між собою, у т. ч. програмні засоби, необхідні для їх належного використання з метою забезпечення профілактики, діагностики, лікування, спостереження або полегшення стану пацієнта у разі захворювання, травми, каліцтва або їх компенсації;
  • сумки санітарні, приладдя, пристосування, інструменти та інші вироби, що застосовуються в медичних цілях та використовуються, як правило, протягом одного року і не беруться на облік як основні засоби.

Натомість гігрометр належить до кліматичного обладнання, адже покликаний вимірювати відносну вологість повітря. І придбавають його саме з цією метою — визначити вологість повітря в приміщеннях для зберігання лікарських засобів. Тому медичний заклад видатки з придбання цього кліматичного обладнання має проводити за КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар»

Карпати-weekend для ТОПменеджерів медзакладів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Програма реімбурсації «Доступні ліки — 2024»

З'ясуйте, що передбачатиме програма «Доступні ліки» в Україні у 2024 році, який буде повний перелік доступних ліків та як ЗОЗ долучитися до програми. Скачайте актуальні Реєстри лікарських засобів і медичних виробів, які підлягають реімбурсації
1613

Порядок приймання, зберігання, відпуску, списання використаних лікарських засобів та медичних виробів: скачати зразок СОП

Розгляньте алгоритм дій медичних працівників щодо поводження з лікарськими засобами та медичними виробами. Завантажте зразок оформлення СОП «Порядок приймання, зберігання, відпуску, списання використаних лікарських засобів та медичних виробів» та адаптуйте його до умов свого закладу
8204