У МОЗ визначили критерії підприємств, що мають важливе значення для галузі охорони здоров’я

МОЗ наказом № 419 від 28 лютого 2023 року встановив критерії, за якими здійснюється визначення підприємства, установи та організації, які мають важливе значення для галузі охорони здоров’я

У МОЗ визначили критеріїв підприємств, що мають важливе значення для галузі охорони здоров’я

28 лютого МОЗ затвердив Наказ №419 "Про визначення Критеріїв, за якими здійснюється визначення підприємства, установи та організації, які мають важливе значення для галузі охорони здоров’я".

Як отримати ліцензію на поводження з небезпечними медичними відходами

Відповідно до цього наказу, до критеріїв, за якими здійснюється визначення підприємства (установи/ організації) таким, що має важливе значення для галузі охорони здоров’я, належать:

1. Діяльність суб’єктів у пріоритетних галузях економіки, зокрема фармацевтична промисловість.

2. Діяльність суб’єктів у сфері оцінки відповідності вимогам технічних регламентів щодо медичних виробів.

3. Наявність у власності суб’єктів мережі аптечних закладів, що провадять господарську діяльність з роздрібної торгівлі лікарськими засобами не менш, ніж у десяти областях України та/або місті Києві, з яких не менше 50% аптечних закладів беруть участь у програмі «Доступні ліки».

4. Участь аптечного закладу, розташованого у сільській місцевості, у реалізації програми «Доступні ліки».

5. Перебування суб’єкта у сфері управління Міністерства охорони здоров’я України.

6. Забезпечення суб’єктами господарювання функціонування електронної системи охорони здоров’я та інших інформаційно-комунікаційних систем, що мають критичне значення для функціонування (забезпечують потреби) сфери охорони здоров’я та/або мають чинний договір підтримки програмного забезпечення таких систем та/або мають чинний договір на розробку/модифікацію функціональності таких систем та/або мають у власності електронну медичну інформаційну систему, підключену до центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я.

7. Наявність суб’єкта у Переліку закладів охорони здоров’я та програм у галузі охорони здоров’я, що забезпечують виконання загальнодержавних функцій, видатки на які здійснюються з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2011 року № 501.

8. Наявність у власності суб’єкта мережі закладів охорони здоров’я, що забезпечує надання медичної допомоги у різних адміністративно-територіальних одиницях (областях та/або місті Києві).

9. Здійснення суб’єктами діяльності у сфері постачання, монтажу, налагодження та технічного обслуговування медичного (лабораторного) обладнання, постачання запасних та розхідних матеріалів для медичного обладнання.

10. Наявність договірних відносин з МОЗ, підпорядкованими МОЗ суб’єктами (тривалістю не менше, ніж 6 місяців), у тому числі діяльність спрямована на реалізацію укладених меморандумів про співпрацю та проектів, фінансування яких здійснюється за кошти міжнародних банківських установ і організацій, Міжнародного банку реконструкції та розвитку, міжнародних та національних неурядових організацій, благодійних фондів.

11. Залучення суб’єкта до виконання контрактів, укладених за результатами проведених державним підприємством «Медичні закупівлі України» або спеціалізованими організаціями, які здійснюють закупівлі для централізованих процедур закупівель, із строком виконання договірних зобов’язань понад 6 місяців.

12. Виробництво та/або імпорт компонентів крові.

13. Перевезення донорської крові, її компонентів.

14. Реагування суб’єктами на надзвичайні ситуації у сфері громадського здоров’я та санітарно-епідеміологічного благополуччя населення, у тому числі пов’язаними з радіаційними, біологічними, хімічними та ядерними загрозами.

За матеріалами Експертус Медзаклад

 

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10256

Вимірювання артеріального тиску: алгоритм

Скачайте алгоритм вимірювання артеріального тиску. Документ стане у пригоді медсестрі в щоденній роботі з пацієнтами й під час підготовки локальних документів
58404

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді