Дипломований фахівець повинен регулярно поглиблювати професійний рівень, підвищувати кваліфікацію на циклах тематичного удосконалення чи інших заходах безперервного професійного розвитку (БПР), або проходити післядипломну підготовку на циклах спеціалізації (здобуття вторинної спеціальності).
Чи подавати особисті освітні портфоліо, якщо атестацію під час воєнного стану призупинено
Ця вимога поширюється не лише на лікарів і фармацевтів зі ступенем магістра, але й на медсестер, акушерок, фельдшерів, асистентів фармацевтів, лаборантів і зубних техніків, які мають ступінь фахового молодшого бакалавра, молодшого бакалавра або бакалавра. Медсестри також можуть здобувати ступінь магістра.
Наказ МОЗ «Про підвищення кваліфікації молодших спеціалістів з медичною та фармацевтичною освітою» від 07.09.1993 № 198 вже не відповідає сучасним вимогам освітнього законодавства та тенденціям розвитку медпрацівників. Тому МОЗ затвердило наказ «Про подальше удосконалення системи післядипломної освіти та безперервного професійного розвитку фахівців з фаховою передвищою, початковим рівнем (короткий цикл) та першим (бакалаврським) рівнем вищої медичної і фармацевтичної освіти та магістрів з медсестринства» від 10.11.2022 № 2016 (далі — Наказ № 2016). Документ був зареєстрований у Мінʼюсті 10 січня і набере чинності найближчим часом.
Наказ № 2016 врегульовує порядок проходження циклів спеціалізації за фахом і профілем роботи і циклів тематичного удосконалення для цієї категорії фахівців, а також затверджує їх переліки. Під час формування переліків експерти враховували сучасні потреби галузі охорони здоровʼя та пропозиції професійних спільнот. Переліки не є вичерпними, тому заклади освіти в межах своєї автономії можуть змінювати й розширювати їх.
Особливої уваги заслуговує запровадження циклу спеціалізації за фахом «Фізична та реабілітаційна медицина» для підготовки медсестер із реабілітації. Також впроваджуються цикли тематичного удосконалення з двох актуальних в умовах воєнного часу напрямів: «Догляд за ранами» й «Психологічні і духовні аспекти сестринського догляду».
Окрім того, МОЗ повідомляє, що нині триває робота над наказом, який врегулює питання БПР медсестер та інших фахівців з медичною і фармацевтичною освітою. Міністерство закликає долучатися до спільної роботи і надсилати пропозиції.
Раніше у МОЗ дали роз'яснення, яким буде функціонал електронної системи БПР, що запрацює у 2023 році.
За матеріалом "Експертус Медзаклад"
- Як надавати платні послуги в медзакладі
- Як спланувати штат та оплатити роботу медпрацівників
- Юридичний супровід роботи медзакладу: прораховуємо ризики
- Як передати лабораторні дослідження на аутсорс: від пошуку контрагента до побудови логістики
- Правова освіта медпрацівників: як захиститися від конфліктів, штрафів та суду
- Національна сертифікація керівників закладів охорони здоров'я — 2024
- Національна сертифікація керівників з медсестринства — 2024
- Нові вимоги до інфекційного контролю: від ВІК до утилізації відходів
- Наркотичні засоби та прекурсори: як не порушити законодавство під час роботи з ними
- Безпечна робота з інструментами: зберігання й санепідрежим
- Організація обігу медичних виробів та лікарських засобів
- Правова освіта медпрацівників: як захиститися від конфліктів, штрафів та суду
- Українська для медпрацівників: експрес-курс
- Приватна медична практика: як убезпечити свій бізнес
- Цифрові навички у роботі медпрацівника