У МОЗ нагадали про потенційну небезпеку вживання води з криниць, прибудинкових свердловин і річок. Проте в умовах війни доступ до якісної питної води може бути обмеженим. Тож МОЗ дав рекомендації, як знезаразити воду в домашніх умовах від небезпечних бактерій, а також як розрізнити, чи безпечною для вживання є вода.
Нові вимоги до інфекційного контролю: пройти курс
Спочатку треба зрозуміти, чи є сенс очищувати воду, чи вона вже непридатна до вживання. Це можна зробити за її кольором та запахом.
- Вода не повинна бути забарвленою.
- Наберіть половину або ⅓ об'єму пляшки та інтенсивно її потрусіть. Якщо на поверхні є піна, то така вода не придатна для споживання.
- Якщо вода має хімічний, бензиновий, трупний або інший неприємний/підозрілий запах, то воду заборонено використовувати для пиття та готування їжі навіть після очищення.
МОЗ попереджає: якщо після вживання води з’являються ознаки інфекційних захворювань (підвищення температури тіла, лихоманка, запаморочення, головний біль, болі в животі, нудота, пронос, нежить, кашель, пожовтіння шкіри, склер очей, висипи на тілі, поява гнійників тощо), то треба негайно звернутися за медичною допомогою. Кишкові інфекції можуть бути вкрай небезпечними для здоров'я та навіть життя, тож не займайтеся самолікванням.
Раніше у МОЗ дали поради, як не впасти під час ожеледиці.
За матеріалами соцмереж МОЗ