Що робити пацієнтам, яким медпрацівники відмовили у щепленні: інструкція МОЗ

МОЗ закликає пацієнтів не погоджуватися на відмову у вакцинації, якщо на те немає вагомих причин

6eplennya.jpg

Якщо пацієнт отримав необґрунтовану відмову у щепленні від медичного працівника, МОЗ радить йому діяти за певним алгоритмом.

Епідеміологічний нагляд за інфекційними хворобами: пройти мінікурс

Отже, у разі відмовлення у вакцинації МОЗ радить пацієнту запитати і занотувати:

  • ім’я, прізвище, по батькові та посаду медичного працівника, який відмовляє;
  • підставу, на якій медпрацівник відмовляється робити щеплення.

Також у МОЗ наголошують: відмова у щепленні через відсутність декларації з лікарем або місцевої прописки — незаконна.

Якщо заради пацієнта медпрацівник відмовляється відкривати новий флакон вакцини проти COVID-19, бо немає інших охочих щепитися, МОЗ радить пацієнтам посилатися на лист від 02.02.2022 року керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я ОДА. У листі МОЗ наголошує, що відкривати флакон із багатодозною вакциною можна з приходом першого пацієнта.

Якщо вирішити питання так і не вдалося, МОЗ радить пацієнту звернутися до керівника закладу охорони здоровֵ’я й пояснити суть проблеми. А якщо й це не допомогло, пацієнт може написати офіційну скаргу до департаменту/управління охорони здоров’я міста чи області. 

Ще один спосіб подати скаргу — зателефонувати в контакт-центр МОЗ за номером 0 800 60 20 19 або заповнити електронну форму за посиланням. 

Також МОЗ нагадує, що всі щеплення за Національним календарем щеплень в Україні та вакцинація від коронавірусу — безплатні в державних чи приватних клініках України, які уклали договір із НСЗУ.

 

За матеріалами соцмереж МОЗ

 

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128828

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10317

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді