У МОЗ пропонують алгоритми дій для людей, які виїхали із зони активних бойових дій або не можуть звернутися до медзакладу, де раніше отримувала послуги діалізу.
Закупівлі ліків і медвиробів під час війни
Людина виїхала із зони бойових дій
Якщо людина виїхала із зони активних бойових дій в безпечне місце, то їй потрібно звернутися до найближчої лікарні, яка має договір з НСЗУ за напрямом гемодіалізу або перитонеального діалізу.
Перелік таких лікарень — на дашборді НСЗУ https://bit.ly/3KvF2DI (вкладка «Укладені договори про медичне обслуговування населення»). Також інформацію можна уточнити в оператора контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
✎ У Львівській області послуги гемодіалізу за договором з НСЗУ надають 11 медичних закладів, в Івано-Франківській — 9, Дніпропетровській, Запорізькій, Кіровоградській — по 8, Тернопільській — 6, Чернівецькій — 5, Волинській, Рівненській, Одеській — 4, Закарпатській — 2.
Людина залишається вдома
Якщо людина залишається вдома, але не може отримати процедуру діалізу в своїй лікарні, вона може обрати інший медзаклад.
Інформація про лікарні, які надають послуги діалізу в Києві, а також у Київській, Харківській, Донецькій, Запорізькій, Чернігівській, Житомирській, Вінницькій, Черкаській, Кіровоградській, Дніпропетровській та Сумській областях, міститься за посиланням https://bit.ly/3vSOYTY.
Також у таблиці доступні адреси та контактні дані лікарень, коментарі щодо того, чи готовий заклад приймати нових пацієнтів.
Карта місць проведення гемодіалізу у відділеннях медзакладів по всій Україні розміщена за посиланням https://bit.ly/3pyseoi.
За матеріалами фейсбук-сторінки МОЗ