Для амбулаторного лікування хворих із коронавірусною хворобою Україна закупить у компанії Pfizer 300 тис. курсів препарату «Паксловід». Про це під час брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко
Україна підписала договір із Pfizer про основні умови закупівлі інноваційного лікарського засобу «Паксловід». Згідно з результатами клінічних досліджень, які компанія оголосила в листопаді 2021 року, цей препарат допомагає не допустити ускладнень, госпіталізації та смертей пацієнтів із COVID-19 з груп ризику.
⚡ Як лікувати пацієнтів із COVID-19: ЗМІНИ
«Паксловід» здатен скоротити випадки госпіталізації й смерті:
- на 89% — якщо його призначити протягом трьох днів після появи симптомів COVID-19
- на 85% — якщо розпочати лікування протягом перших п’яти днів
У договорі з Pfizer ідеться про закупівлю 300 тис. курсів препарату «Паксловід», які призначені для лікування амбулаторних хворих.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що з 1 квітня 2022 року антибіотики можна буде отримати лише за е-рецептом.
За матеріалами сайту МОЗ
Розповідаємо, якими порядками керуватися під час закупівлі ліків і медвиробів в умовах війни
Наприкінці грудня розробники електронної системи ProZorro інтегрували її з Національним переліком основних лікарських засобів. Користь для замовників — очевидна. Це значно зменшує ризик помилитися під час закупівлі ліків і збільшує конкуренцію. Розглянемо, із чого все розпочалося й чому це так важливо.
Дізнайтеся, чи повинен головний лікар сільської лікарської амбулаторії реєструвати заклад і себе в електронній системі. Які аспекти роботи з електронною системою залежать від організаційно-правової форми закладу та його юридичного статусу?
Закупівля лікарських засобів проводиться відповідно до ЗУ «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон № 922). Згідно з документом на замовника покладається обов’язок визначати предмет закупівлі відповідно до затвердженого Міністерством економічного розвитку наказу від 17.03.2016 № 454. Цей наказ встановлює порядок ідентифікації предмету закупівлі.
Для організації та проведення процедур закупівлі у медичному закладі має бути створено тендерний комітет або призначено уповноважену особу (осіб). Які вимоги на сьогодні висунуто до роботи тендерного комітету