Інноваційний препарат для лікування туберкульозу зареєстрували в Україні

UA RU
ДП «Медзакупівлі» закупило цей препарат на початку вересня 2021 року

В Україні зареєстрували інноваційний протитуберкульозний препарат

Щоб розширити можливості для лікування людей з туберкульозом, який має широку стійкість, в Україні зареєстрували інноваційний лікарський засіб —Претоманід.

Програма медичних гарантій — 2022: вебінар

Застосовувати новий препарат показано в інноваційному режимі BPаL в умовах операційних досліджень, коли замість 4—5 сильнодіючих ліків використовують 3 препарати з коротшим терміном прийому. 

«Медпрепарат подарує надію тим пацієнтам, які мали низькі шанси на одужання саме через недієвість вже існуючих препаратів проти важких форм туберкульозу. Це ще один приклад, що сьогодні стійкість до антимікробних препаратів є однією з найсерйозніших загроз. Вже зараз щорічно в світі близько 700 тисяч людей помирають від інфікування стійкими до антибіотиків бактерій», — прокоментував Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

NB!  Україна п’ятою в світі дозволила використовувати Претоманід регулюючими органами.

✅✅✅ Семінари та вебінари для медиків

Реєстрація препарату стала результатом роботи МОЗ, Центру громадського здоров’я, ВООЗ, Комітету Зеленого Світла, Глобального фонду для боротьби зі СНІД, ТБ та малярією, Глобального лікарського фонду, БО «100% ЖИТТЯ», МБФ «Лікарі без кордонів».

«Впровадження нового протитуберкульозного препарату Претоманід в Україні ставить на крок ближче до найціннішого — збереження життя близько 1300 людей зі стійкими формами туберкульозу, а також можливості ефективно лікувати не менше 90% людей з туберкульозом відповідно до рекомендованого цільового показника ВООЗ. Це буде вагомим вкладом задля зниження рівня поширеності та смертності від лікарсько стійкого туберкульозу», — зазначила Яна Терлеєва, завідувач відділу управління та протидії ТБ Центру громадського здоров’я.

У серпні 2020 року  FDA (Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів (США)) схвалило застосування нового протитуберкульозного препарату Претоманід для лікування туберкульозу з широкою стійкістю до лікування і для випадків невдалого лікування мультирезистентного туберкульозу.

Нагадаємо, що МОЗ посилило епідеміологічний нагляд за поліомієлітом.

За інформацією сайту МОЗ

 

 

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

ProZorro для закупівлі лікарських засобів

Наприкінці грудня розробники електронної системи ProZorro інтегрували її з Національним переліком основних лікарських засобів. Користь для замовників — очевидна. Це значно зменшує ризик помилитися під час закупівлі ліків і збільшує конкуренцію. Розглянемо, із чого все розпочалося й чому це так важливо.
1077

Реєстрація сільської амбулаторії в електронній системі: чи потрібно?

Дізнайтеся, чи повинен головний лікар сільської лікарської амбулаторії реєструвати заклад і себе в електронній системі. Які аспекти роботи з електронною системою залежать від організаційно-правової форми закладу та його юридичного статусу?
805

Закупівля лікарських засобів: практичні аспекти

Закупівля лікарських засобів проводиться відповідно до ЗУ «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон № 922). Згідно з документом на замовника покладається обов’язок визначати предмет закупівлі відповідно до затвердженого Міністерством економічного розвитку наказу від 17.03.2016 № 454. Цей наказ встановлює порядок ідентифікації предмету закупівлі.
3591

Створення тендерного комітету в медичному закладі: основні вимоги

Для організації та проведення процедур закупівлі у медичному закладі має бути створено тендерний комітет або призначено уповноважену особу (осіб). Які вимоги на сьогодні висунуто до роботи тендерного комітету
3669

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді