Про це Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко заявив під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Саміт «Діти»
МОЗ планувало влючити вакцину проти пневкококової інфекції до Національного календаря профілактичних щеплень у 2022 році, утім поки це рішення відкладуть.
⚡ Запитайте в експерта
Пневмокок є одним з основних збудників менінгіту, середнього отиту, синуситу, позалікарняної пневмонії у дітей та дорослих.
«Ми плануємо додати пневмокок. Якби не епідемія ковіду, то, я думаю, ми вже у 2022 році ввели б до Національного календаря ще один інфекційний патоген. Але сьогодні ми спрямовані на боротьбу з ковідом», — заявив Ляшко.
За рекомендацією Національної технічної групи експертів з питань імунізації вакцинувати кон’югованою пневмококовою вакциною рекомендується дітей у віці до 1 року, а також дітей, що народилися раніше внесення вакцинації до календаря щеплень, яким не виповнилося п’яти років на час початку вакцинації.
Раніше МОЗ і Держлікслужба затвердили план перевірок на 2022 рік.
За матеріалами Zaxid.net
12 листопада — Всесвітній День боротьби з пневмонією. Скачайте СОП «Профілактика пневмоній, пов’язаних з наданням медичної допомоги» та використовуйте документ в роботі
Якою може бути внутрішньолікарняна інфекція? Що спричиняє ВЛІ? Яких санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів вжити для профілактики інфекцій?
У статті зупинимося на основних вимогах Наказу № 1614 та на які зміни чекати ще в майбутньому
До Всесвітнього дня миття рук 15 жовтня завантажте зразок СОП. Документ допоможе знизити ризик передавання до пацієнта потенційно небезпечних мікроорганізмів і захистити персонал від мікрофлори пацієнта
1 жовтня набрали чинності зміни до календаря профілактичних щеплень в Україні. Нагадайте пацієнтам про безоплатну обов'язкову та платну рекомендовану вакцинацію