Фармацевтичне страхування в Україні: подробиці проєкту

UA RU
Якщо пацієнту знадобляться лікарські засоби, що не відшкодовуються за програмою реімбурсації, він зможе отримати на них 20 тис. грн. Для цього попередньо треба придбати страховий поліс. Таку можливість передбачає проєкт із фармацевтичного страхування, меморандум про впровадження якого підписали у МОЗ 7 грудня

Фармацевтичне страхування: за 120 грн/міс пацієнт отримає 20 тис. грн на ліки

За оцінками МОЗ, щорічно українці залишають в аптеках близько 60 млрд грн, і понад 50% з них витрачають на ліки без доведеної ефективності та за необґрунтованими призначеннями, наголосив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. Тому фармацевтичне страхування — це можливість зменшити фінансове навантаження на сімейний бюджет.

Як упровадити платні послуги без штрафів

«Є ліки, що не входять до програми «Доступні ліки», та вартість яких не відшкодовується за програмою реімбурсації, і саме завдяки добровільному страхуванню можна отримати компенсацію на ліки, які призначаються під час амбулаторного лікування», — зазначив міністр.

Пілотні проєкти із фармацевтичного страхування стартують у шести українських містах, як-от:

 • Рівне
 • Суми
 • Запоріжжя
 • Одеса
 • Харків
 • Київ

У закладах охорони здоров’я цих міст лікарі вже мають доступ до системи фармацевтичного страхування.

Аби взяти участь у проєкті, пацієнт має:

 • придбати страховий поліс
 • сповістити про це свого лікаря
 • сплачувати по 120 грн щомісяця

Якщо лікар призначить застрахованому пацієнту препарати, що не входять до програми «Доступні ліки», та вартість яких не відшкодовується за програмою реімбурсації, пацієнт зможе використати страхову суму в розмірі 20 тис. грн.

Щоб отримати ліки за страховкою у разі хвороби, пацієнт приходить до лікаря, обстежується, отримує рецепт на ліки. Препарати, які входять в програму фармацевтичного страхування, автоматично бронюються в аптеці. Пацієнт отримує повідомлення з інформацією про аптеку, де можна забрати ліки. Ліки автоматично оплачує страхова компанія, без залучення пацієнта або лікаря.

У МОЗ кажуть, що проєкт контрольований, тож лікарі виписуватимуть рецепти лише на міжнародні некомерційні назви препаратів (МНН) згідно з клінічними протоколами. Вибір торговельного найменування автоматизований та діє за принципами доступності та ціни.

Меморандум про співпрацю в галузі добровільного медичного страхування витрат населення, пов’язаних із забезпеченням лікарськими засобами та медичними виробами, уклали:

 • МОЗ
 • Комітет ВРУ з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування
 • Національна асоціація страховиків України
 • Ліга страхових організацій України
 • Асоціація «Страховий бізнес»
 • АТ «ПриватБанк»

До меморандуму можуть приєднатися інші учасники, які готові розвивати медичні сервіси в Україні.

 Нагадаємо, раніше в Україні зареєстрували інноваційний протитуберкульозний препарат.

За матеріалами сайту МОЗ

 

 

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Ліцензія на медичну практику: як оформити, переоформити, зупинити й відновити

З'ясуйте, як отримати ліцензію на медичну практику, у які строки орган ліцензування прийматиме рішення про надання ліцензії й чи законно провадити медичну діяльність без ліцензії під час воєнного стану
56963

Акредитація закладів охорони здоров'я

З'ясуйте, що дає акредитація медичному закладу, які документи для неї потрібні. Також пригадайте особливості акредитації ЗОЗ під час війни
111035

Види термометрів та їх використання в ЗОЗ

Термометрія допомагає у диференційній діагностиці і встановленні правильного діагнозу. Тож у статті з’ясуємо, які є види термометрів та які з них найчастіше використовують у ЗОЗ
16992

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді