157,3 млрд грн передбачено на Програму медгарантій на наступний рік. Це на 33,8 млрд грн більше порівняно з 2021 роком.
Взаємодія з НСЗУ: чотири новації листопада
Фінансування окремих медпослуг у межах бюджету ПМГ — 2022 наведене в Таблиці.
Медичні послуги | Бюджет на 2022 рік, млрд грн | Приріст порівняно з 2021 роком, млрд грн |
Первинна медична допомога | 26 | 6 |
Лікування онкологічних захворювань | 8,3 | 4,8 |
Лікування пріоритетних серцево-судинних захворювань, зокрема інфарктів та інсультів | 4,8 | 1,8 |
Відшкодування інсулінів та лікарських засобів за програмою «Доступні ліки» | 4,6 | 1,8 |
✅✅✅ Звіт про медичні кадри: форма № 17
Щодо лікування COVID-19, то у 2022 році визначеним закладам НСЗУ запропонує укласти договір за пакетом «Готовність до реагування на надзвичайні ситуації, зокрема інфекційного характеру». Цей новий пакет дасть змогу забезпечити стабільність роботи інфекційних відділень і закладів. Бюджет — 2,5 млрд грн.
Загалом у проєкті Програми медгарантій на 2022 рік передбачено 36 пакетів медичних послуг. Серед нових — «Хірургічні операції дорослим і дітям в умовах стаціонару одного дня». Цю медичну допомогу виділили в окремий пакет, щоб стимулювати розвиток стаціонаро-замісних підходів, які дадуть змогу не тримати пацієнта в лікарні без необхідності.
«Національна служба здоров’я працює задля фінансової захищеності пацієнта від катастрофічних витрат та його безперешкодного доступу до якісної медичної допомоги. Тарифи у Програмі медичних гарантій-2022 будуть збільшені в межах тих коштів, які виділили у державному бюджеті», —зазначила голова НСЗУ Наталія Гусак.
За словами голови НСЗУ, 33,8 млрд грн дадуть змогу підвищити тарифи за найважливішими напрямами надання медичної допомоги. Особливо за напрямами стаціонарного лікування — інсульти, інфаркти, онкологія. Лікарні зможуть:
- закуповувати необхідні якісні ліки
- покращувати умови перебування пацієнта в лікарні
- створювати гідні умови праці для медиків
Окрім того, у 2022 році програму «Доступні ліки» розширять препаратами для лікування хвороби Паркінсона, а також хронічного обструктивного захворювання легень.
Пріоритетом у ПМГ — 2022 залишається і охорона материнства та дитинства. Так, за одним з найвищих тарифів НСЗУ оплачуватиме неонатальну допомогу. У 2022 році тариф зросте зі 113 до 135 тис. грн. А максимальний тариф становитиме 161 тис. грн за лікування недоношених дітей у закладах, які відповідатимуть додатковим вимогам. Тариф за медичну допомогу при пологах зросте на 5 тис. грн — до 15 тис. грн. А для закладів, які відповідатимуть додатковим вимогам, — до 20 тис. грн.
Значно зростуть тарифи і на лікування онкологічних захворювань. Так, на 10 тис. грн збільшиться тариф на хіміотерапевтичне лікування — до 35 тис. грн. А за лікування дітей від онкохвороб НСЗУ сплачуватиме закладам до 131 тис. грн. Тариф за лікування онкогематологічних захворювань зросте з 54 тис. грн до 74 тис. грн. Також заплановано підвищити капітаційну ставку лікарям, які надають первинну медичну допомогу, до 786 грн.
Зі збільшенням тарифів до медзакладів підвищуватимуться і вимоги. Зокрема, до лікарень, які надаватимуть пріоритетні послуги. Для цього НСЗУ вводить новий показник — мінімальну кількість наданих послуг протягом 2021 року. Його запроваджують для надання медичної допомоги при інфаркті та інсульті, а також під час пологів. Мінімальна кількість наданих послуг, яка дає змогу укласти договір із НСЗУ:
- 150 пологів на рік
- 100 пролікованих інсультів
- 50 пролікованих інфарктів
Якщо ЗОЗ рідко надає меддопомогу, персонал втрачає необхідну практику. Тому спроможність лікарні надавати якісне лікування за таким профілем викликає сумнів. НСЗУ закуповуватиме медпослуги лише в тих закладах, де пацієнту зможуть надати якісну медичну допомогу.
Раніше НСЗУ роз’яснила, які медпослуги є платними і безплатними.
За матеріалами НСЗУ
⭐ Чим ПМГ 2022-го відрізнятиметься від попередніх періодів ⭐ Перевірки з боку НСЗУ: які бувають і як проходитимуть ⭐ Порушення умов договору: наслідки для ЗОЗ ⭐ СЕРТИФІКАТ