Структурні підрозділи з охорони здоров’я Київської міської та обласних держадміністрацій і ЗОЗ усіх форм власності мають проаналізувати виявлені за останні 6 місяців випадки гострого в’ялого паралічу (ГВП) у дітей віком до 15 років, госпіталізованих у відділення інфекційного та/або неврологічного профілю. Ідеться про області та місто Київ, де показник таких випадків на 100 тис. осіб менший за 0,01.
Інфекційний контроль за новими правилами: усе про наказ № 1614
Кожну особу з ГВП потрібно лабораторно обстежити, щоб підтвердити або спростувати діагноз «поліомієліт». У разі підтвердження випадку ГВП, необхідно відбирати проби біоматеріалу в осіб, які контактували з хворим:
- у домашніх умовах
- лікарні
- організованих колективах
NB! Із батьками, які відмовляються від щеплень проти поліомієліту для своїх дітей, потрібно провести інформаційну роботу щодо високих ризиків інфікування та поширення захворювання серед невакцинованих.
Керівники центрів контролю та профілактики хвороб, Житомирського обласного лабораторного центру МОЗ, Центру громадського здоров’я серед іншого мають розширити точки відбору зразків із довкілля (стічні води відділень інфекційного, неврологічного профілю) на територіях усіх областей.
Окрім того, потрібно детально проаналізувати дані щодо профілактичних щеплень проти поліомієліту серед невакцинованих дітей від 6 місяців до 15 років.
Раніше МОЗ і Держлікслужба затвердили плани перевірок на 2022 рік.
За матеріалами сайту МОЗ
⭐ Cтворюємо комісії з інфекційного контролю в ЛПЗ ⭐ Організовуємо епіднагляд ⭐ Повідомляємо про пацієнтів з інфекційним захворюванням ⭐ Стримуємо внутрішньолікарняні інфекції