Як спланувати маршрут пацієнта без декларації: алгоритм НСЗУ

З'ясуйте, як спланувати маршрут пацієнта з гострою респіраторною хворобою або підозрою на неї, який не уклав декларації з лікарем ПМД, відповідно до рекомендацій НСЗУ

Як організувати роботу КІК на первинці та в поліклініках

Уряд вніс зміни до постанови КМУ «Деякі питання реалізації державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій на 2020 рік» від 05.02.2020 № 65:

  • збільшив капітаційну ставку за обслуговування одного пацієнта
  • дозволив будь-якому пацієнту — з декларацією чи без неї — звернутися до найближчого центру по первинну медичну допомогу. Тобто відбір зразків та лікування пацієнтів з гострою респіраторною хворобою або підозрою на неї під час самостійного звернення пацієнта здійснюється тепер незалежно від наявності декларації про вибір лікаря.

NB! Ця зміна діятиме лише на час пандемії та карантину і передбачає лише перше звернення та обмежений перелік безоплатних послуг для пацієнта.

Маршрут пацієнта без декларації: алгоритм НСЗУ

Три зміни в наданні медичної допомоги пацієнтам з COVID-19

Як лікарю первинки надавати медичну допомогу пацієнту без декларації

1. Визначення точки входу — реєстратура або черговий лікар.

2. Прийом пацієнта.

3. Пропозиція укласти декларацію.

Або з черговим лікарем під час першого звернення, якщо ліміт дозволяє. Або з будь-яким іншим лікарем, який ще не набрав потрібної кількості пацієнтів.

4. Огляд і, за потреби, направлення на лабораторне дослідження.

Пацієнт має право на вільний вибір лікаря. І в разі відмови укласти декларацію в ЦПМСД, до якого особа звернулась із симптомами COVID-19, вона все одно отримує консультацію. Тобто черговий лікар ПМД здійснює огляд пацієнта, призначає лікування та надає рекомендації відповідно до галузевих стандартів. За необхідності — виписує направлення на ПЛР-тестування.

Для цього лікарю ПМД потрібно знайти пацієнта в електронній системі охорони здоров’я, якщо він був зареєстрований раніше. Якщо пацієнт не зареєстрований в ЕСОЗ, лікарю необхідно внести інформацію про пацієнта та зареєструвати його. Усе це — незалежно від рішення пацієнта щодо укладення декларації.

4. Інформування про повний безоплатний пакет послуг.

Пацієнт отримує інформацію, що для подальшого користування повним безоплатним пакетом послуг на первинці, він має укласти декларацію з лікарем.

Безоплатний пакет послуг на первинній ланці охоплює:

  • консультації лікаря з метою профілактики та контролю основних захворювань
  • базові дослідження та аналізи
  • вакцинацію дітей і дорослих згідно з календарем щеплень
  • виписування електронних рецептів на «Доступні ліки»
  • створення електронних направлень до вузьких спеціалістів, на проведення досліджень чи лікування

За матеріалами НСЗУ

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Туга пов’язка для зупинення кровотечі: алгоритм накладання

Тиснуча пов'язка — дієвий засіб зупинки венозної кровотечі, також вона дає змогу зменшити втрати артеріальної крові. Збережіть алгоритм накладання пов'язки та викорисовуйте для допомоги пацієнтам
21559

Гемофілія: симптоми, класифікація, лікування

Клінічні прояви, класифікація, діагностика та лікування: до Всесвітнього дня гемофілії 17 квітня читайте та скачуйте протокол медичної допомоги при цьому захворюванні
4622

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію, як мінімізувати ризик алергічної реакції унаслідок застосування антибіотиків і чи доцільно проводити пробу на індивідуальну чутливість до ЛЗ
119705

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді