Як організувати роботу КІК на первинці та в поліклініках
Уряд вніс зміни до постанови КМУ «Деякі питання реалізації державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій на 2020 рік» від 05.02.2020
- збільшив капітаційну ставку за обслуговування одного пацієнта
- дозволив будь-якому
пацієнту — з декларацієючи без неї — звернутися до найближчого центру по первинну медичну допомогу. Тобто відбір зразків та лікування пацієнтів з гострою респіраторною хворобою або підозрою на неї під час самостійного звернення пацієнта здійснюється тепер незалежно від наявності декларації про вибір лікаря.
NB! Ця зміна діятиме лише на час пандемії та карантину і передбачає лише перше звернення та обмежений перелік безоплатних послуг для пацієнта.
Три зміни в наданні медичної допомоги пацієнтам з COVID-19
Як лікарю первинки надавати медичну допомогу пацієнту без декларації
1. Визначення точки входу — реєстратура або черговий лікар.
2. Прийом пацієнта.
3. Пропозиція укласти декларацію.
Або з черговим лікарем під час першого звернення, якщо ліміт дозволяє. Або з будь-яким іншим лікарем, який ще не набрав потрібної кількості пацієнтів.
4. Огляд і, за потреби, направлення на лабораторне дослідження.
Пацієнт має право на вільний вибір лікаря. І в разі відмови укласти декларацію в ЦПМСД, до якого особа звернулась із симптомами COVID-19, вона все одно отримує консультацію. Тобто черговий лікар ПМД здійснює огляд пацієнта, призначає лікування та надає рекомендації відповідно до галузевих стандартів.
Для цього лікарю ПМД потрібно знайти пацієнта в електронній системі охорони здоров’я, якщо він був зареєстрований раніше. Якщо пацієнт не зареєстрований в ЕСОЗ, лікарю необхідно внести інформацію про пацієнта та зареєструвати його.
4. Інформування про повний безоплатний пакет послуг.
Пацієнт отримує інформацію, що для подальшого користування повним безоплатним пакетом послуг на первинці, він має укласти декларацію з лікарем.
Безоплатний пакет послуг на первинній ланці охоплює:
- консультації лікаря з метою профілактики та контролю основних захворювань
- базові дослідження та аналізи
- вакцинацію дітей і дорослих згідно з календарем щеплень
- виписування електронних рецептів на «Доступні ліки»
- створення електронних направлень до вузьких спеціалістів, на проведення досліджень чи лікування
За матеріалами НСЗУ
☀ Ситуація 1. Яку доплату встановити головній медсестрі ☀ Ситуація 2. Яку доплату встановити старшій акушерці і старшому фельдшеру‑лаборанту ☀ Ситуація 3. Чи мають право на доплати зовнішні сумісники ☀ Ситуація 4. Чи має право на доплату фельдшер-лаборант-гістолог ☀ Ситуація 5. Чи мають право на доплати лікарі-інтерни і медики, які працюють у військкоматах ☀ Ситуація 6. Чи враховувати доплату під час розрахунку лікарняних та відпускних