Як зміниться система БПР медичних і фармацевтичних працівників

МОЗ винесло на громадське обговорення проєкт постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 р. № 302». А саме — постанови КМУ «Про затвердження Положення про систему безперервного професійного розвитку фахівців у сфері охорони здоров’я»

Атестація лікарів ►►► ТЕСТ

У пояснювальній записці розробники проєкту вказують на необхідність врегулювати систему безперервного професійного розвитку у сфері охорони здоров’я. Адже, згідно з чинним Положенням про БПР, МОЗ мало визначити вимоги не лише до заходів БПР, а й до організаторів (провайдерів) освітніх послуг і створити їх реєстр. Із 1 липня цього року бали мали нараховувати лише за заходи, які проводять організатори, зареєстровані агенцією з питань БПР або міжнародними асоціаціями у сфері безперервного професійного розвитку/безперервної медичної освіти відповідно до переліку таких асоціацій, затвердженого МОЗ.

Отже, наразі йдеться про необхідність ефективно нормативно врегулювати систему БПР та узгодити норми Положення про БПР зі змінами в законодавстві внаслідок встановлення карантину.

Як зміниться система БПР медичних і фармацевтичних працівників

Ваш безплатний доступ до курсів підвищення кваліфікації

Що передбачає проєкт

КМУ пропонує викласти в новій редакції Положення про БПР та вступну і постановляючу частини Постанови № 302.

Оновлене Положення з 1 січня 2022 року, згідно з проєктом, застосовуватимуть до провізорів та молодших спеціалістів з медичною освітою.

Нова редакція Положення містить:

  • визначення поняття заходів БПР
  • їх перелік
  • вимоги до заходів БПР
  • форми, у яких їх можна проводити

Окрім того, проєкт визначає вимоги до організаторів освітніх заходів й умови включення та виключення з переліку провайдерів та заходів БПР.

Строк 1 липня 2020 року для нарахування балів БПР виключено.

МОЗ опублікувало проєкт 19 листопада. Пропозиції можна надсилати протягом місяця після його оприлюднення.

За матеріалами МОЗ

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Фінансування БПР медичних працівників — 2024

Як держава фінансуватиме безперервний професійний розвиток працівників сфери охорони здоров’я у 2024 році? Чи змінився розмір відшкодування з минулого року, і хто може на нього розраховувати? Читайте про це у статті
131

Підвищення кваліфікації медичних працівників у Вищій школі безперервного професійного розвитку

Хочете опанувати нові знання, розібратися в складних питаннях медичного законодавства та підвищити кваліфікацію? Обирайте потрібну програму та починайте проходити навчання онлайн у Вищій школі БПР
29120

Атестація лікарів під час війни: актуальні зміни

Впродовж дії воєнного стану лікарі не проходять атестацію. Утім це не означає, що не треба підвищувати кваліфікацію і набирати бали БПР. Читайте у статті докладно про атестацію лікарів під час війни
202254

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді