У пояснювальній записці розробники проєкту вказують на необхідність врегулювати систему безперервного професійного розвитку у сфері охорони здоров’я. Адже, згідно з чинним Положенням про БПР, МОЗ мало визначити вимоги не лише до заходів БПР, а й до організаторів (провайдерів) освітніх послуг і створити їх реєстр. Із 1 липня цього року бали мали нараховувати лише за заходи, які проводять організатори, зареєстровані агенцією з питань БПР або міжнародними асоціаціями у сфері безперервного професійного розвитку/безперервної медичної освіти відповідно до переліку таких асоціацій, затвердженого МОЗ.
Отже, наразі йдеться про необхідність ефективно нормативно врегулювати систему БПР та узгодити норми Положення про БПР зі змінами в законодавстві внаслідок встановлення карантину.
Ваш безплатний доступ до курсів підвищення кваліфікації
Що передбачає проєкт
КМУ пропонує викласти в новій редакції Положення про БПР та вступну і постановляючу частини Постанови № 302.
Оновлене Положення з 1 січня 2022 року, згідно з проєктом, застосовуватимуть до провізорів та молодших спеціалістів з медичною освітою.
Нова редакція Положення містить:
- визначення поняття заходів БПР
- їх перелік
- вимоги до заходів БПР
- форми, у яких їх можна проводити
Окрім того, проєкт визначає вимоги до організаторів освітніх заходів й умови включення та виключення з переліку провайдерів та заходів БПР.
Строк 1 липня 2020 року для нарахування балів БПР виключено.
МОЗ опублікувало проєкт 19 листопада. Пропозиції можна надсилати протягом місяця після його оприлюднення.
За матеріалами МОЗ