10 актуальних запитань-відповідей «Медичної справи»: святкова добірка
У травні 2023 року портал «Медична справа» святкує 10 років! З нагоди ювілею підготували добірку актуальних запитань і відповідей, які допоможуть в роботі медпрацівникам.
1. Включення обідньої перерви до тривалості робочого часу медичних працівників
Чи зараховують до робочого часу медичних працівників обідню перерву? Скільки часу повинно відводитися на перерву на обід? На це запитання відповідає голова Ради Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я, адвокат Сергій Кубанський.
Преміювання персоналу за виконання показників якості: тренінг
2. Працевлаштування призовників, військовозобов’язаних, резервістів
Які умови працевлаштування військовозобов'язаних, призовників, резервістів?
Читайте в консультації відповіді на запитання:
- Що перевірити при працевлаштуванні?
- Які військово-облікові документи повинен надати кандидат на працевлаштування?
- Що зробити, коли оформили прийняття?
- Коли подати повідомлення про зміну облікових даних?
3. Допуск до роботи медичного працівника, який не дотримує гігієни рук
Чи правомірно не допустити до роботи працівника, який не дотримує гігієни рук? На це питання відповідає лікар-епідеміолог, викладач з інфекційного контролю Львівського медичного коледжу післядипломної освіти, фахівець Асоціації «Служба організації інфекційного контролю» Валентина Косоловська.
Гігієна рук на робочих місцях у ЗОЗ
4. Оплата праці психолога і практичного психолога КНП
Із 29 грудня 2022 року в Класифікаторі професій є і «психолог», і «практичний психолог», і «клінічний психолог», і «психотерапевт». Тож пропонуємо перевірити, чи поширюються на таких працівників комунальних ЗОЗ фінансові гарантії, які діють для медиків. Також підкажемо, на що варто звернути увагу керівнику під час перегляду штатного розпису та впорядкування оплати праці у зв’язку з нещодавніми змінами в законодавстві. Роз’ясненює дане питання в юрист, адвокат, засновник юридичної компанії «MEDCRAFT» Тетяна Тарасюк.
Подробиці читайте в матеріалі.
⚡ Формуємо обсяг діяльності медзакладу ⚡ Складаємо штатний розпис ⚡ Обираємо систему оплати праці ⚡ Оформлюємо трудові відносини з працівниками ⚡ Готуємося до перевірки ⚡ Держпраці
5. Розведення антибіотика для діагностичної проби
Проведення проби на індивідуальну чутливість до лікарського засобу є доволі простою маніпуляцією та не вимагає від медичної сестри якихось особливих навичок. Складнішим є процес, що передує цій маніпуляції, — розведення антибіотика для діагностичної проби. Як правильно проводити цю процедуру, щоб зберегти точність дозування та мінімізувати ризик алергічної реакції? Читайте про це в консультації та скачуйте покроковий алгоритм розведення антибіотиків для проби на чутливість.
6. Виплата заробітної плати працівникам, призваним на військову службу
Як виплатити зарплату увільненому мобілізованому працівнику? На це запитання вичерпну відповідь дає керівник експертної групи «Експертус Кадри» Ольга Догадіна.
7. Вимоги до манікюру сестри-господині
Чи можна сестрі-господині працювати з покритими гель-лаком нігтями? Чи порушує вона таким чином вимоги наказу МОЗ № 1614? На це запитання відповідає лікар-епідеміолог Валентина Косоловська.
8. Оплата лікарняного суміснику
Чи оплачувати перші 5 днів непрацездатності суміснику? Маємо детальне роз'яснення цього питання від системи «Експертус Медзаклад».
9. Повернення на роботу після військової служби: як оформити
Оформте вихід працівника на роботу наказом. Після звільнення з військової служби працівник повинен стати до роботи.
Працівники повертатимуться на роботу в різний час. Ознайомтеся зі строки повернення на роботу після військової служби.
✅✅✅ 10 найпопулярніших статей «Медичної справи» у 2023 році: святкова добірка
10. Списання етилового спирту
ЗОЗ використовує під час надання медичних послуг спирт етиловий. Як облікувати його відпуск, надходження, рух на складі, у відділеннях, маніпуляційних кімнатах? Читайте в консультації.