Порядок виплати надбавки за вислугу років медичним та фармацевтичним працівникам визначений постановою Кабінету Міністрів України № 1418 від 19.12.2009 (далі - Порядок № 1418). Положення постанови стосуються медпрацівників як державних, так і комунальних лікувальних закладів, які отримали базову та неповну вищу медичну освіту. Цей документ визначає також розмір надбавки за медичний стаж фахівцям із вищою немедичною освітою, що працюють у лікувальних закладах.
Читайте: "Підвищення посадових окладів медичних працівників: кого торкнулися позитивні зміни?"
Надбавка за медичний стаж – як визначити?
Розмір надбавки за вислугу років для медпрацівників визначають на основі медичного стажу. Порядок № 1418 передбачає включення до стажу роботи, необхідного для нарахування надбавки, повного терміну роботи на лікарських посадах за усіма лікарськими спеціальностями як в державних, такі в комунальних лікувальних закладах. Надбавка за вислугу років нараховується як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом. Згідно з пунктом 7 Порядку медичний стаж для лікаря розраховується сумарно за усіма місцями роботи незалежно від форми власності медичних закладів, у яких він працював, та їх підпорядкування. Перелік медичних закладів, на які поширюється дія Постанови, визначений в наказі Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження переліків закладів охорони здоров’я, лікарських, провізорських посад та посад молодших спеціалістів з фармацевтичною освітою у закладах охорони здоров’я» від 28.10.2002 № 385.
Надбавку за медичний стаж розраховують на основі стажу роботи. Якщо він перевищує:
- 3 роки — до посадового окладу додають 10%;
- 10 років — додають 20%;
- 20 років – додають 30%.
Тривалість стажу для розрахунку надбавки визначають на основі записів у трудовій книжці чи в іншому документі, який (відповідно до законодавства) підтверджує наявність спеціального стажу роботи.
Розрахунок надбавки за медичний стаж в Україні здійснюють щомісяця, виходячи з розміру посадового окладу за фактично відпрацьований медичний стаж та без урахування інших надбавок. Виплата надбавки має відбуватись як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом.
Читайте: "Права и обязанности медсестры"
Зміна суми надбавки за вислугу років
Якщо працівник отримав право на збільшення надбавки, її перерахунок та виплата в новому розмірі відбудеться з місяця, наступним після того, в якому виникло це право. Якщо особу було прийнято на роботу впродовж місяця, розмір надбавки за вислугу років їй буде розраховано у відсотках від теперішнього посадового окладу пропорційно до відпрацьованого впродовж місяця робочого часу. Відповідальність за своєчасний перерахунок та виплату надбавки покладена законодавством на роботодавця.