Як запобігти дезорієнтації і дезадаптації лежачого хворого — пам'ятка

Стаття в подарунок від системи «Експертус Медзаклад»
Прикуті до ліжка хворі окрім фізичного дискомфорту переживають психологічний тиск через свою безпорадність. Завдання медперсоналу та членів родини — дали хворій людині відчуття включеності в життя сім'ї, а також підтримувати орієнтацію у часопросторі.

Як підтримати пацієнта, який дезорієнтований у просторі? 

  • Заохочуйте пацієнта спілкуватися з родиною, друзями, а рідних попросіть частіше його відвідувати. Так хворий не відчуватиме себе ізольованим від близьких та братиме участь в житті своєї сім’ї. 

Читайте: Психологічне навчання пацієнтів

  • Заохочуйте хворого до самостійного догляду за собою. Йдеться не про відсутність допомоги з боку медичного персоналу, а саме про збереження самодостатності людини в такому вразливому стані.
  • Хваліть хворого, якщо йому вдається підвищити свій рівень самообслуговування, наголошуйте на прогресі та завжди відзначайте  покращення стану здоров’я. Проте не перестарайтеся — у хворого не повинно складатися враження,  що до нього ставляться як до дитини, яка нічого не вміє. Такі нюанси дуже впливають на самоповагу пацієнта.
  • Якщо у пацієнта проблеми з зором чи слухом, подбайте про забезпечення слуховим апаратом, окулярами тощо.
  • Пацієнту у дезорієнтованому стані повідомляйте час та місце знаходження. Можна додатково розповісти про речі, які дадуть змогу краще орієнтуватися хворому у часопросторі.
  • Подбайте про зручні та безпечні умови перебування хворого, аби пацієнта ніщо не могла травмувати.
  • Якщо пацієнтові доводиться змінювати місце чи обставини перебування, проясніть йому в чому полягають зміни та чим вони викликані.
  • Цікавтеся психологічним станом хворого та в разі його емоційного дискомфорту подбайте про психологічну адаптацію з відповідним фахівцями. 

Як керівнику з медсестринства організувати вакцинацію у 2025 році

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді