Як оформити і оплатити працю медпрацівників, яких направляють на роботу в табір

732

Запитання

На державному підприємстві в підпорядкуванні є дитячий табір, також медсанчастина, яка надає медичні послуги працюючим. Табір розташований в межах міста. Як правильно повинно бути оформлена та оплачена робота лікаря та медсестри, яких направляють для роботи в табір на 2—3 тижні? (За редакцією автора)

Відповідь

Надання платних послуг в медзакладі: які документи затвердити

Правові, фінансові та організаційні засади утворення і діяльності дитячих закладів оздоровлення, а також права, обов’язки і відповідальність усіх учасників процесу оздоровлення дітей регулює Закон України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» від 04.09.2008 № 375-VI (Закон № 375).

Лікарі та медичні працівники, яких направляють на роботу до дитячих закладів оздоровлення і відпочинку, повинні мати відповідну кваліфікацію, підготовку та стаж практичної роботи не менше трьох років. Контроль за відбором та направленням медичного персоналу до дитячих закладів оздоровлення і відпочинку покладають на керівника територіальної або відомчої медичної установи та керівника дитячого закладу оздоровлення і відпочинку (ч. 2 ст. 32 Закону № 375).

Кожну групу до 15 дітей забезпечують особою, яка їх супроводжує. На кожну групу від 30 до 45 дітей додатково призначають одного медичного працівника. Особи, які супроводжують дітей під час їх перевезення до або з місця оздоровлення та відпочинку, перебувають у відрядженні та несуть персональну відповідальність за життя і здоров’я дітей до передачі їх працівникам відповідного дитячого закладу оздоровлення і відпочинку чи батькам або іншим законним представникам (ч. 4 ст. 28 Закону № 375). Тож медпрацівнику, який супроводжує дітей до закладу оздоровлення і назад до батьків, такий супровід слід оформлювати як відрядження.

Як розслідувати професійні захворювання

При цьому у Законі № 375 не вказано, чи вважати роботу в оздоровчому таборі відрядженням. Звернемось до постанови КМУ «Про організаційне і фінансове забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей в Україні» від 14.04.1997 № 323 (Постанова № 323). Згідно з пунктом 3 Постанови № 323 за місцем основної роботи працівникам, супроводжуючим та відрядженим для роботи з дітьми в місця відпочинку і оздоровлення, зберігають середню заробітну плату, виплачують добові та компенсують інші витрати за нормами і в порядку, встановленому законодавством України. Це підтверджує і Мінсоцполітики у своєму листі від 08.08.2016 № 1108/13/84-16 «Щодо порядку оплати роботи лікаря, направленого для супроводження та роботи у дитячому закладі оздоровлення» (Лист № 1108/13/84-16). Відповідно до частини 4 статті 121 КЗпП працівникам, які направлені у службове відрядження, оплата праці за виконану роботу здійснюється відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим середнього заробітку.

Абзац 2 пункту 13 Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59 (Інструкція № 59), доповнює вказану законодавчу норму: працівнику, який направлений у службове відрядження, оплата праці за виконану роботу здійснюється за всі робочі дні тижня за графіком, установленим за місцем постійної роботи, та відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим середнього заробітку.

Аби правильно оплатити роботу працівника за період відрядження, треба порівняти суму середньоденного заробітку і денного заробітку відповідно до умов трудового договору. Якщо денний заробіток вище середньоденної зарплати, то дні відрядження оплачують виходячи з денного заробітку (як звичайні робочі дні). Якщо ж середньоденна зарплата перевищує денний заробіток — відрядження оплачують за середньоденним заробітком.

Водночас пункт 3 Постанови № 323 говорить про те, що за місцем основної роботи працівникам, супроводжуючим та відрядженим для роботи з дітьми в місця відпочинку і оздоровлення, зберігається середня заробітна плата, виплачуються добові та компенсуються інші витрати за нормами і в порядку, встановленому законодавством України. З цієї норми випливає, що більше середнього заробітку виплачувати не можна.

Але у Листі № 1108/13/84-16 вказано, що закони мають вищу юридичну силу, ніж постанови КМУ. Тому слід використовувати норми КЗпП. Отже, оплачувати роботу відрядженого до табору лікаря слід або за середньоденним або за денним заробітком в залежності від того, яка з цих величин більша.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Надбавки медпрацівникам в зоні бойових дій за Постановою № 928: розмір, умови виплати

На надбавки за постановою КМУ від 25.08.2023 № 928 мають право медпрацівники ЗОЗ у зоні можливих та активних бойових дій, що фінансуються з держбюджету. З'ясуйте умови та розмір виплат
437